پی آر پی ( PRP ) یا پلاکت درمانی

پی آر پی یا سلول درمانی = راهی طبیعی برای افزایش سرعت درمان

ریزش مو

  

ریزش روزانه تعدادی از موها برای همه افراد به صورت طبیعی وجود دارد، اما ریزش موی بیش از حد یک نگرانی بزرگ هم برای آقایان و هم برای خانم هاست .  این نگرانی با می تواند با دیدن چند تار موی ریخته شده و یا موهایی که هنگام شانه کردن موها کنده شده، شروع گردد.  در بعضی موارد این ریزش موی بیش از حد، ممکن است فرد را به سمت طاسی ببرد. طاسی به ریزش بیش از حد موی شما اشاره دارد که می تواند ارثی و یا ناشی از مصرف بعضی از دارو ها باشد. ریزش مو همچنین می تواند  علامتی از یک بیماری زمینه ای باشد. زنان، مردان و حتی کودکان ممکن است ریزش مو را تجربه کنند.  

بعضی از افراد که کمتر به ظاهر خود اهمیت می دهند، هیچ مشکلی با ریزش موی خود ندارند و اجازه می دهند که طاسی شان بدون هیچ درمانی کامل شود.  گروهی هم که به مرحله طاسی رسیده اند و از وضعیت موجود رضایت ندارند سر خود را  بوسیله کلاه گیس، کلاه و ... می پوشانند. در نهایت گروهی که زیاد به ظاهر خود توجه دارند برای درمان ریزش موی خود روش های دارویی و یا جراحی را انتخاب می کنند. 

روزانه ریزش 50 تا 100 مو برای ما طبیعی تلقی می شود، و از آنجایی که ما حدود یک میلیون تار مو بر روی سر خود داریم، این میزان از ریزش مو مهم نیست و نمی تواند علت قابل توجهی برای کم پشت شدن موهای سر باشد.  همچنین کاهش تراکم موهای سر، جزئی طبیعی از روند پیری ست و با افزایش سن موها کم پشت می شوند. با این حال در صورتی که تجدید رویش موها از تعداد موهای ریخته شده کمتر باشد و یا موهای جدید نازکتر از مو های قبلی باشند، شما دچار طاسی شوید.    

 

علل ریزش مو 

 

دلایل زیادی برای ریزش مو در یک فرد وجود دارد ولی این دلایل در زنان و مردان متفاوت است. برای درک دلایل ریزش مو باید ابتدا چرخه رشد مو را مورد بررسی قرار دهیم. 

موهای ما دارای چرخه های رشد و استراحت هستند ولی این چرخه ها  در هر فرد متفاوت است.  به طور کلی دوره رشد مو حدود 2 تا 3 سال طول می کشد و در این مدت مو هر ماه حدود یک سانتیمتر رشد می کند.  پس از این مدت رشد مو متوقف می شود و مو وارد مرحله استراحت می شود که این مرحله برای مدت 2 تا 3 ماه ادامه می یابد.  در پایان مرحله استراحت مو دچار ریزش می شود و در همان جا موی جدیدی شروع به رشد می کند، بنابر این دوره جدید رشد  شروع می گردد. این چرخه ممکن است به دلایل مختلف مختل گردد. 

اگر شما دچار اختلالات هورمونی یا انواع خاصی از تحریکات پوست سر گردید، فاز رشد برخی از فولیکول های مو کوتاه تر شده و در نتیجه موهای کوتاه تر و نازک تری پدید می آید.  

انواع مختلفی از ریزش مو وجود دارد و علل هر کدام از آنها هم  ممکن است متفاوت باشد.  ما برای درک بهتر علل ریزش  مو، به دانستن انواع ریزش مو نیاز داریم: 

1. نوع  آندروژنیک ( ارثی ) یا الگوی کچلی: این نوع از ریزش مو می تواند در هر دو جنس رخ دهد. در این فرم، دوره رشد مو از 2 تا 3 سال کوتاه تر است و موها ضخیم و محکم نیستند. با هر چرخه از رشد مو، ریشه مو به سمت سطح پوست سر متمایل تر می شود و با شستشو و شانه کردن، راحت تر ریزش می کند. برخی از محققین نشان داده اند که توارث نقش کلیدی را در این نوع  از ریزش مو دارد. عامل ژنتیک همچنین در مورد سن شروع ریزش مو موثر است،  برای مثال در هر محدوده سنی که پدر،مادر یا والدین شما دچار شروع ریزش مو شده اند، این احتمال خیلی زیاد است که شما هم در همین محدوده سنی شروع به ربزش موی سر کنید. وراثت همچنین در مورد  سرعت پیشترفت، الگو و وسعت طاسی شما موثر است.    

 

 

2. آلوپسی اسکار: این نوع از ریزش مو دائمی ست و مشخصه آن التهاب فولیکول مو است. التهاب باعث صدمه به فولیکول مو ودر نهایت ریزش آن می شود. به دلیل التهاب موی  جدید رشد نمی کند. این نوع از ریزش مو خود به خود و به تنهایی رخ نمی دهد و معمولا در همراهی با بیماری های پوستی از قبیل لیکن پلان و لوپوس مشاهده می شود.   

 

 

3. آلوپسی آره آتا: تصور می شود که این نوع، یک اختلال خود ایمنی است ( وضعیتی که سیستم دفاعی بدن به بافت های خودی حمله می کند ) اما علت دقیق آن ناشناخته است. افرادی که دچار این وضعیت هستند به طور کلی در وضعیت خوبی ار سلامتی هستند، اما تعداد کمی از آنها  ممکن است اختلالات دیگر خود ایمنی نظیر بیماری تیروئید را داشته باشند. محققین بر این باورند که برخی افراد به صورت ژنتیکی مستعد ابتلا به این وضعیت هستند و در برخی دیگر، عفونت های ویروسی زمینه ساز این اختلال می شود. در این وضعیت بعد از درمان موهای شما مجددا رشد میکند اما ممکن است دوباره دچار ریزش و رویش دوباره شود. این وضعیت ممکن است چندین بار اتفاق بیافتد.   

 

 

4. تلوژن افلوویوم:  در این مورد، مو به طور ناگهانی و غیر منتظره می ریزد. این زمانی ایجاد می شود که یک شوک عاطفی یا جسمی برای شما روی دهد و در نتیجه فولیکول های مو را به فاز استراحت می برد. اما عموما" در عرض چند ماه فولیکول های مو مجددا" فعال می شوند و موهای جدید شروع به رشد می کنند. تلوژن افلوویوم ممکن است بدلایل زیر اتفاق بیافتد: شوک های عاطفی (مانند مرگ یک عزیز) ، تب بالا ناشی از یک بیماری معین، کاهش وزن بیش از حد و ناگهانی، جراحی و یا اختلالات متابولیک. به طور معمول بعد از درمان بیماری ضمینه ای، موها شروع به رشد مجدد می کنند اما ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد و میزان رشد هم به مانند قبل نباشد.   

5. آلوپسی کششی: این نوع از ریزش مو زمانی روی می دهد که شما موهای خود را برای فرم دادن به آن بیش از حد بکشید. ریشه های مو کم کم ضعیف می شوند و می ریزند.   

 

 

یکی دیگر از علت های بالقوه از دست دادن مو، تغذیه نامناسب است. مقادیر ناکافی پروتئین ، آهن ، یا ویتامین B12 در رژیم غذایی شما، می تواند باعث شود که شما ریزش مو را تجربه کنید.  

شرایطی مانند دیابت و لوپوس دو بیماری شناخته شده ای هستند که می توانند باعث ریزش مو شوند.

داروهای مؤثر در درمان نقرس و آرتروز می توانند باعث ریزش مو شوند. اختلالات روانی مانند افسردگی و مشکلات قلبی مانند فشار خون بالا ممکن است باعث ریزش مو در برخی افراد شود. همچنین زنانی که قرص های ضد بارداری مصرف می کنند ممکن است ریزش مو را تجربه کنند

شیمی درمانی یا پرتودرمانی برای درمان سرطان، باعث ریزش مو می شود. این درمان باعث می شود موهای سالمی که در حال رشدند بریزند. پس از اتمام درمان، موهای به احتمال زیاد مجددا" رشد می کنند

یکی دیگر از دلایل شایع برای ریزش مو تغییرات و عدم تعادل هورمونی است ، و این می تواند باعث ریزش موی موقت به ویژه در زنان شود. در طول زندگی یک زن، تغییرات هورمونی در دوران بارداری، زایمان، پس از قطع قرصهای جلوگیری از بارداری، در شروع یائسگی، و یا به دلیل یک غده تیروئید پر کار یا کم کار رخ می دهد، . در طول بارداری ، طبیعی است که موها پرپشت تر است، با این حال ، بعد از زایمان ریزش و کم پشت شدن موها طبیعی است.

مواد شیمیایی برای رنگ کردن و حالت دادن موها می تواند باعث صدمه و ریزش موها شود. 

فرم دادن موها بوسیله وسایل فر کننده، برس و شانه کردن بیش از حد اگر باعث آسیب به مو شود می تواند باعث ریزش مو شود. 

عفونت های قارچی پوست سر (مانند کچلی موضعی) می تواند به مو و پوست شما حمله کند و منجر به ریزش مو شود. بعد از درمان عفونت، معمولا مو مجددا"رشد می کند.  

یک نوع اختلال روانی یا بیماری روانی وجود دارد که می تواند باعث ریزش مو شود. بیمارانی که با این بیماری تشخیص داده شده اند، اصرار به بکندن موهای خود دارند، به طوری که نمی توانند در مقابل آن مقاومت کنند، چه موهای سر چه ابروها و یا نواحی دیگر بدن. کندن مو از پوست سر، اغلب ایجاد لکه های طاسی بر روی سر این افراد می کند.  

علائم ریزش مو  

اجازه دهید ریزش موی دائمی و موقت را مورد بحث قرار دهیم. 

 

ریزش موی دائمی 

در مردان نوع الگوی کچلی می تواند در اوایل زندگی شروع شود. این فرم، یک سوم از مردان و رنان را درگیر می کند. در مردان خط رویش مو به عقب می رود و می تواند طاسی نسبی یا کامل ایجاد کند. همین نوع ریزش در زنان محدود به کم پشت شدن موها در نواحی کف سر، جلوی سر، شقیقه ها و یا فرق سر می باشد و به ندرت ممکن است طاسی کامل ایجاد کند.  

ریزش موی دائمی می تواند در مواردی که پوست سر ملتهب بوده و در نتیجه آسیب به فولیکولهای مو وارد شده، نیز دیده  شود اما به ندرت اتفاق می افتد. از آنجا که التهاب وجود دارد، ریزش موی ناحیه ای همراه با خارش و یا درد است. 

ریزش موی موقت 

ریزش مو در آلوپسی آره آتا، معمولا در محدوده های کوچک، گرد ، با حاشیه مشخص رخ می دهد، اما ریزش مو تنها به چند ناحیه محدود می شود.آلوپسی آره آتا محدود به پوست سر و می تواند بر روی هر منطقه ای که در آن مو وجود دارد (ابرو، مژه و صورت) روی دهد. در موارد نادر، ریزش مو می تواند به کل بدن گسترش یابد. 

در ریزش مو به علت استرس روحی یا احساسی، ریزش موی موقتی به طور ناگهانی به علت شوک عاطفی، یک بیماری مهم یا تنش های عمده در زندگی رخ می دهد. با هر بار شانه کردن مو، ممکن است تعداد انگشت شماری مو بریزند. این نوع از ریزش مو معمولا موجب کم پشت شدن کلی مو ها بدون هیچ لکه طاسی می شود. 

نوع دیگری از ریزش مو که در بالا بحث شد، ریزش مو  از نوع کششی است. تکه های طاس شده می تواند در هر نقطه ای که مو توسط وسایل آرایشی تحت کشش قرار گرفته، رخ دهد. ریزش مو به طور معمول در جایی اتفاق می افتد که مو به طور محکم کشیده شده است، اما این به طور کلی این ریزش پس از یک دوره طولانی از زمان اتفاق می افتد و به صورت ناگهانی نیست

در آناژن افلوویوم که ریزش مو بعد از درمان سرطان است، ریختن موها به سرعت پس از شروع درمان اتفاق می افتد. در برخی موارد، طاسی کامل وجود دارد. هنگامی که درمان به اتمام است، چرخه مو رشد مو دوباره بازسازی می شود و مو  مجددا رشد می کند. 

 

تشخیص ریزش مو 

 

تشخیص علت ریزش مو می تواند برای پزشک شما وقت گیر باشد. تشخیص مشخصا" بر اساس ظاهر موهای شما نیست. پزشک شما سابقه کامل پزشکی و خانوادگی شما را می گیرد و موهای شما را معاینه خواهد کرد. سن شما، عادات، تغذیه ، الگوی ریزش مو، سرعت ریزش مو، مشاهده موها از نمای نزدیک و همراهی با علائم دیگر بدنی، همگی توسط پزشک شما مورد بررسی خواهد گرفت. همه این عوامل در رسیدن به تشخیص صحیح علت ریزش مو کمک کننده خواهد بود

پس از بررسی سابقه شخصی و خانوادگی شما همراه با معاینه مو، پزشک شما ممکن است هنوز قادر به تشخیص بیماری شما نباشد. سپس پزشک شما مجبور به انجام تستهای خاص برای رسیدن به تشخیص علت بیماری شما خواهد شد . تست هایی که پزشک انجام خواهد داد در زیر آورده می شود: 

1. تست کشیدن: برای انجام این آزمایش، پزشک شما موهایتان را در دست گرفته و می کشد تا ببیند چه تعداد از موهای شما می ریزد. این به تعیین مرحله ریختن مو کمک می کند. 

2. تست خراشیدن: گاهی اوقات پوست سر خراشیده می شود و یا تعدادی از موها چیده می گردد تا مشخص شود آیا عفونت عامل ریزش مو است یا خیر.  

3. نمونه برداری تکه ای: این نمونه برداری شامل گرفتن تکه ای از بافت پوست سر و بررسی آن در زیر میکروسکوپ برای رسیدن به تشخیص است. در طی این آزمون، پزشک ممکن است برای درآوردن تکه ی کوچکی از لایه های عمقی تر پوست شما از ابزار استفاده کند. 

4. آزمایشاتی برای سایر بیماری های مرتبط : پزشک شما ممکن است آزمایشاتی برای تشخیص بیماری های پزشکی که باعث از دست دادن مو می شود را درخواست کند، مانند بیماری تیروئید، دیابت، لوپوس. همچنین شما ممکن است ، به پزشکتان بگویید در حال مصرف  دارویی برای یک بیماری هستید که ریزش مو ازعوارض جانبی آن دارو می باشد، مانند داروهای ضد نقرس، التهاب مفاصل ، افسردگی و مشکلات قلبی

 

درمان ریزش مو 

 

اگر طاسی ایجاد شده باشد، اعم از دائم و یا موقت، درمانی ندارد ( به جز پی آر پی ) ، اما قطعا می تواند مخفی شود. در صورت کم پشت شدن مو های شما، می توان به رشد موها و جلوگیری از ریزش بیشتر کمک کرد.    

درمانها  

 

اثر روش های درمانی مورد استفاده برای درمان ریزش مو بستگی به علت از دست دادن مو، میزان از دست دادن مو، و پاسخ فرد به درمان دارد. به طور کلی، اگر ریزش مو شدید باشد، درمان کمتر موثر است. موثر ترین درمان زمانی صورت می گیرد که یک تشخیص صحیح بر پایه ارزیابی بیماری زمینه ای فرد گذاشته شود. هنگامی که بیماری زمینه ای درمان شود ، این احتمال وجود دارد که موهای شما مجددا رشد کنند

برخی از داروهای ضد ریزش که در دسترس هستند، در مایع یا فوم قرار داده شده اند و  برای رشد مو و جلوگیری از ریختن بیشتر  موها، روی پوست سر مالیده می شود .  

تعداد زیادی از کرم ها و پمادها نیز در بازار موجود است، اما بهتر است آنها را بعد از مشاوره با پزشک خود استفاده کنید.  

 

مارک های تجاری مختلف از شامپو ادعا می کنند در برابر ریزش مو موثر هستند، اما باز هم بهتر است قبل از اینکه شما شروع به استفاده از آنها کنید، از مشاوره پزشک خود بهره ببرید

 پزشک شما برای درمان، ممکن است از تزریق کورتون به داخل پوست سرتان استفاده کند، و شاید برای دیدن نتایج درمانی به تعداد زیادی تزریق در یک دوره طولانی نیاز باشد. برخی پزشکان همچنین قرص های کورتون را تجویز می کنند. در بیشتر موارد ، موی جدید احتمالا" یک ماه پس از تزریق قابل مشاهده است. با این حال، همیشه احتمال ایجاد تعدادی عارضه  جانبی در طی درمان با کورتون وجود دارد

  

جراحی شامل کاشت مو هم انجام می شود. تکنیک های کاشت مو از قبیل پانچ گرافت، مینی گرافت، ماکروگرافت،  استریپ گرافت و اسلیت گرافت زمانی  به کار گرفته شدند که اقدامات محافظه کارانه با شکست مواجه شدند. 

 

برای انجام این روش، پزشکتان شما را به یک جراح زیبایی معرفی خواهد کرد. جراح تکه های کوچکی از پوست که هر یک حاوی چند تار مو را از عقب یا دو طرف پوست سر شما برداشته و آنها را به بخش های طاس پیوند می زند. این کار ممکن است به چندین جلسه پیوند نیاز داشته باشد

 

یکی دیگر از اعمال جراحی که برای ریزش مو انجام می شود، جراحی کاهش پوست سر نام دارد. در این عمل، بخش بی مو از پوست سر برداشته شده و جای آن پوست سر مودار را جایگزین آن می کنند. کاهش پوست سر همانطور که از نامش پیداست ، به معنای کاهش مساحت پوست طاس روی سر شماست. این نوع عمل جراحی را می توان با پیوند مو ترکیب کرد تا  بهترین نتیجه از لحاظ ایجاد یک خط رویش مو طبیعی به دست آید

 

اعمال جراحی برای درمان طاسی عموما گران هستند و می تواند هم ناراحتی قابل توجهی را برای بیمار ایجاد کند و هم می تواند دردناک باشد. بسیاری از مردم این درمان را انتخاب نمی کنند. با استفاده از عمل جراحی ، خطرات احتمالی عفونت یا جای زخم همیشه وجود دارد. پس از عمل برای ارزیابی کیفیت موهای جدید به چند ماه وقت نیاز است. 

 

درباره درمان ریزش مو با پی آر پی بیشتر بخوانید.   

 

 کلاه گیس یا پوستیژ 
در صورتی که درمان های ریزش مو شکست بخورند، شما ممکن است بخواهید از کلاه گیس یا پوستیژ استفاده کنید. کلاه گیس برای پوشاندن سر در هنگام ریزش موی دائمی یا موقت استفاده می شود. کلاه گیس، پوششی است که از موی انسان، موی حیوانات، و یا برخی از مواد مصنوعی ساخته شده است. 

 

 

پیشگیری از ریزش مو   

 

  در اغلب موارد ، ریزش مو به یک علت زمینه ای وابسته است. هنگامی که شما  علت زمینه ای را درمان می کنید، ریزش مو درمان می شود. از سوی دیگر، ریزش مو یی که  به دلیل بهداشت ضعیف، کمبودهای تغذیه ای، و یا استرس است، قطعا قابل پیشگیری است. بهداشت خوب مو، شامپو کردن به طور منظم و رژیم غذایی مناسب و غنی از پروتئین، ویتامین و آهن احتمالا می تواند از انواع خاصی از ریزش مو جلوگیری کند. در واقع می توان استفاده از مدل مو که مو لطمه نمی زند.  و در نهایت، دقت در انتخاب لوازم و وسایل آرایشی که به مو صدمه نمی زنند. 

 

 

 

 

سوالات شما از پزشکتان در مورد ریزش مو در اولین ویزیت
 
 
1. دلیل ریزش موهای من چیست؟
2. آیا من نیاز به آزمایش یا تستی دارم؟ اگر بله ، چه نوع؟
3. آیا ریزش موهای من به طور موقت است یا دائمی؟
4. شما چه درمانی را پیشنهاد می کنید؟
5. من بیماری های دیگری دارم. آیا ریزش موهای من  مربوط به هر یک از آنها است؟
6. چگونه می توانم آنها را به بهترین نحو کنترل کنم؟ 
7. آیا من محدودیتی دارم که باید آنرا رعایت کنم؟ 
8. آیا من نیاز به پیروی از یک رژیم غذایی خاص دارم؟
9.  چه ویتامین هایی برای ریزش مو خوب است؟
10. چگونه از ریزش مو جلوگیری کنم؟
11. پوست سر من خارش دارد. آیا این دلیلی برای ریزش مو من است؟
12. آیا باید به یک متخصص مراجعه کنم؟
13. آیا شما جایگزینی برای مصرف داروها به من پیشنهاد می کنید؟ 
14. در صورت شکست درمان های دیگر، آیا شما جراحی را پیشنهاد می کنید؟
15. در صورت شکست عمل جراحی، باید چکار کنم؟ 
 

مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinicتاریخ ارسال: شنبه 23 مهر‌ماه سال 1390 ساعت 06:52 ب.ظ | نویسنده: دکتر کاظم محقق | چاپ مطلب
نظرات (68)
دوشنبه 9 بهمن‌ماه سال 1391 09:37 ب.ظ
سحر
امتیاز: 2 0
لینک نظر
مرسی از مطالب آموزنده تون
پاسخ:
خواهش می کنم
موفق باشید
دکتر محقق
www.mediran.info
یکشنبه 28 مهر‌ماه سال 1392 03:24 ب.ظ
بهاره
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام وتشکر دکتر من دختر ۱۸ ساله ای دارم که یک ناحیه در جلوی سرش خالی شده من آزمایش هورمونی
کیست تخمدان تیروئید کم خونی را انجام دادم همه سالم بود ولی دکتر غدد برای او دارو هایی که کنترل کننده هورمون مردانه است را تجویز کرد و گفت تا آخر عمر باید
مصرف کنی ولی دختر من نمی پذیرد آیا پی آر پی برایش مناسب است تشکر می کنم
پاسخ:
سلام
پی آر پی در ریزش موهای 10 ساله اخیر موثر می باشد
موفق باشید
دکتر محقق
www.mediran.info
دوشنبه 6 مرداد‌ماه سال 1393 01:13 ب.ظ
Maryam
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام خسته نباشین.دختری 30 ساله هستم هفت ساله موهامو بر اثر استرس از دست دادم.(هفتاد درصدشون ریختن).البته الآن اصلا ریزش ندارن.ولی وقتی استرس می گیرم دونه های ریزی تو سرم در می آد.داروهای زیادی استفاده کردم،اما هیچ جوابی نگرفتم.مثلا ماینوکسیدل2% درصد استفاده کردم ریزش موهام بیشتر شد تا اینکه دکترم قرص پردونیزول برام نوشتن دیگه بعد از این ریزش نداشتم.نمونه برداری از پوست سرم انجام دادم جوابش لیکن پیلانو پیلارس بود.تزریق آمپول تو سرم انجام دادم.دیفن سیپرون استفاده کردم موهام یه ذره رشد داشتن ولی بهش حساسیت پیدا کردم دکترم تجویزشو قطع کرد.جلو و پشت و شقیقه هام همش ریختن.یعنی ضخامت موهام اندازه ی انگشتم می شه.خواهشا کمکم کنید آیا پی آر پی در مورد من جواب می ده؟آیا موهام دوباره در می آد؟چون شنیدم مویی که بر اثر استرس می ریزه دوباره رشد می کنه.ممنونم
پاسخ:
سلام
بله پیازهای موی شما سالم هستند و با رفع استرس بازگشت خواهند داشت
پی آر پی را در این مرحله از بیماری شما پیشنهاد نمی کنم
موفق باشید
یکشنبه 2 شهریور‌ماه سال 1393 02:06 ب.ظ
mehdi
امتیاز: 0 0
لینک نظر
من یک سال پیش عمل کاشت مو کردم و به شدت ناراضیم ایا پی ار پی موهای از دست رفته مرا باز میگرداند و چند بار باید این عمل انجام شود؟
پاسخ:
سلام
شخصا اعتقاد چندانی به پی آر پی بعد از کاشت را ندارم
کاشت باعث از دست رفتن موهای نازک و کرکی می گردد. این موها قبل از کاشت قابلیت خوبی برای تقویت دارند
موفق باشید
دوشنبه 31 شهریور‌ماه سال 1393 09:50 ب.ظ
سحر
امتیاز: 0 1
لینک نظر
سلام من 24سال دارم پلی کیستیک داشتم و خیلی موهام ریخت تحت درمان قرار گرفتم و الان موهایی معمولی دارم پی ار پی هم انجام دادم ایا ممکنه دوباره موهام بریزه آیامیتونم مو بکارم
پاسخ:
سلام
کاشت مو با توجه به وضعیت معمولی موهای شما به هیچ عنوان توصیه نمی گردد
با مراجعه و پیگیری مرتب به پزشک و پیگیری وضعیت هورمونی انشاالله موهای شما مدت های طولانی پابرجا خواهند بود
موفق باشید
یکشنبه 4 آبان‌ماه سال 1393 04:23 ب.ظ
ایوب
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام وخسته نباشید
پسری 28 ساله هستم هنوز دارای ریزش موی شدید هستم
پدر موهای پرپشتی داشت و خانواده مادریم اکثرا طاس شدند
میخاستم ببینم پی اری پی برای من جواب میده یا نه
چند مرحله با انجام بدم و به چه فواصلی.ایا درمان دیگری هست
ممنون میسم به طور کامل راهنمایی کنید لطفا جوابو برای ایمیل کنید
ممنون
پاسخ:
سلام
ریزش موی ارثی در مردان از طرف پدر به ارث برده می شود هر چند ممکن است بروز نیابد همانطور که در پدر شما اینطور بوده است
در این نوع ریزش به شرطی که پیاز های موها زیاد ضعیف نگشته باشند و پلاکت ها قابلیت خوبی داشته باشند پی آر پی به خوبی می تواند باعث رویش مجدد موها گردد. این فقط با یک جلسه تزریق پی آر پی و بررسی وضعیت موها در حدود 4 ماه بعد مشخص می گردد. در حال حاضر موثرترین روش رویش مجدد موها از نظر اینجانب همین پی آر پی می باشد.
موفق باشید
پنج‌شنبه 13 آذر‌ماه سال 1393 12:51 ق.ظ
شاهین
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام من 22 سالمه موهام نازک هستن رفتم دکتر و ازمایش دادم از بین همشون فقط کم خونی دارم حالا سوالم اینه اگه ازمایش تستسترون هم بدم و مشکل من هورمونی نباشه با پی ار پی درمان کامل میشه ؟و اگه از هورمون DhT باشه با پی ار پی میتونم سرعت ریزش رو کمتر کنم اگه میشه پاسخ رو برام ایمیل کنین ممنون
پاسخ:
سلام
با پی آر پی می توانید بر ضخامت موهای خد بیافزایید و برای کاهش سرعت ریزش از مزوتراپی استفاده نمایید
موفق باشید
چهارشنبه 19 آذر‌ماه سال 1393 08:41 ب.ظ
sitili
امتیاز: 0 1
لینک نظر
سلام من موهام موخره شدیدداره وریزشش خیلی زیاده بااینکه موهای خشکو پری دارم ولی نگرانم بعضی از موهامو که میدیدم موخره داره رو خودم کندم میترسم دیگه در نیاد خاهش میکنم واسم جوابو ایمیل کنید منتظرم خواهش میکنم
پاسخ:
سلام
موهای کنده شده ضعیف خواهند شد و در صورت ادامه این عادت در نهایت دچار کم پشتی موها خواهید شد. پس با روش های صحیح موخوره خود را درمان کنید و از کنده موهایتان پرهیز نمایید
موفق باشید
سه‌شنبه 16 دی‌ماه سال 1393 01:12 ب.ظ
میلاد
امتیاز: 1 1
لینک نظر
سلام دکتر میخواستم بپرسم درمان طاسی به روش پی ار پی چقد جواب میده؟
پاسخ:
سلام
جواب به درمان با توجه به میزان ریزش، سن فرد، فاصله زمانی از شروع ریزش و قابلیت پلاکت متفاوت می باشد. پاسخ سوال خود را می توانید پس از یک مشاوره حضوری دقیقتر دریافت نمایید
موفق باشید
پنج‌شنبه 2 بهمن‌ماه سال 1393 05:11 ب.ظ
javad
امتیاز: 0 1
لینک نظر
با عرض سلام و ادب و احترام
پسر 31 ساله هستم حدود یک ساله که موهای روی سرم کم پشت شده ، خودم احساس میکنم ریزش موهام طبیعیه. شایدم موهای سرم نازک شده. و در برخی از فصول سال مخصوصا پائیز پوست سر و صورتم شدیدا پوسته پوسته میشه . از تراکم موهای سرم ناراضی نیستم ولی نمیخوام بیشتراز این کم پشت بشه . اگر ممکنه راهنماییم کنید.
سپاسگزارم
پاسخ:
سلام
پوسته های سر و صورت نیاز به معاینه و در صورت لزوم درمان مربوط به خود را دارد
ابتدا با شمارش تارهای موی ریخته شده بر روی بالش و صابون در حمام، تعداد متوسط ریزش موها را در روز محاسبه کنید و با پزشک خود مشورت نمایید
موفق باشید
سه‌شنبه 5 اسفند‌ماه سال 1393 01:36 ب.ظ
ارسلان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام پسری 20 ساله هستم دو سال قرص جوش مصرف کردم و بعدش ریزش مو داشتم و الان حدود دو سال هستش که ریزش مو سرم قطع نمیشه میخواستم بدونم به خاطر قرص جوش هستش یا نه ؟
پاسخ:
سلام
تعدادی از داروها می توانند ریزش مو ایجاد کنند. نام داروی مصرفی خود را ذکر فرمایید
موفق باشید
یکشنبه 28 تیر‌ماه سال 1394 03:45 ق.ظ
مریم
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام اقای دکتر من ٢ سال کنار موهامو خیلی سفت با کش میبستم انقدر که دردم میگرفت واسه اینکه ابروهام به سمت بالا کشیده شن حالا اون قسمتایی که میکشیدم خیلی کم پشت شده یعنی ریزش دائمیه؟یا اگه دیگه اینکارو نکنم دوباره موهام درمیاد؟توروخدا جواب بدین دارم سکته میکنم
پاسخ:
سلام
شما دچار ریزش موی کششی شده اید که در بحث انواع ریزش مو توضیح داده شده است. ریشه های موی شما سالم است ولی از فاز تلوژن خارج نمی شوند. شما انشاالله می توانید با روش پی آر پی موهای ریخته شده ی خو د را برگردانید.
موفق باشید
صفحه اینستاگرام بهشت کلینیک را دنبال کنید: https://www.instagram.com/beheshtclinic
جمعه 27 آذر‌ماه سال 1394 12:18 ب.ظ
فاطمه
امتیاز: 1 2
لینک نظر
باسلام..ببخشید من حدود یک ساله که ریزش موهام زیادشده وسه ماه یاکمی بیشترباتشخیص دکتر ازشامپوها وقطره های مختلفی استفاده میکنم این داروها همیشگی است.ومن مبتلا به قارچ سرهستم وفقط بااین داروها جلوی ریزش داعمی ان قطع میشه اما برای رویش مجددموهام ایشون پیشنهاد به پی ارپی کردند من نمیدونم تاثیری داره یانه لطفاکمکم کنید...
پاسخ:
سلام
در صورتی که کاهش موهای شما در یک ساله ی اخیر بوده به احتمال خیلی زیاد پی آر پی در مورد شما به خوبی قابلیت رویش مجدد موهایتان را خواهد داشت.
موفق باشید
www.beheshtclinic.com
جمعه 2 بهمن‌ماه سال 1394 01:15 ب.ظ
ونداد
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
من برای مدت٢٠. سال الوپیسی یونیورسال دارم
میخواستم بدونم درمان prp برای رویش موهای ابرو و مژه موثر هست یا خیر ؟
پاسخ:
سلام
با توجه به قابلیت پلاکت این روش می تواند موثر باشد
موفق باشید
سه‌شنبه 6 بهمن‌ماه سال 1394 06:41 ب.ظ
سهیل
امتیاز: 1 0
لینک نظر
سلام دکتر من پسر 21سالمه حدود 2تا3ماه ریزش مو سر و ابرو شدم که ازبقل واز پشت سرم وهمه جای سرم میرزه موقوع که اب به سرم میزنم دچار ریزش میشه به طوری که ناحیه انتهای موهام سفید گرد معلوم میشه من ازتشحیص دکتر مطمعن نیستم ازمایش تروئید ویتامین دی3 ویک ازمایش کمبود ویتامین دادم فقط دی 3 کم داشتم که دکتر انافاز اناکاس و ماینوکسیدل 5% قرص ویتامین دی3 داد من فقط ویتامین را گرفتم بقیه را نگرفتم ترسیدم ماینوکسیدل دائمی باشه استفاده نکردم موهام هنوز می ریزه به نظر شما چکار کنم
پاسخ:
سلام
نیاز به معاینه و رویت جواب تست های شما می باشد
لطفا جهت ویزیت با شماره کلینیک هماهنگ فرمایید
موفق باشید
چهارشنبه 7 بهمن‌ماه سال 1394 11:15 ق.ظ
مهدی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام.بنده دچار طاسی مردانه (ژنتیکی )هستم.کاشت مو ترکیبی انجام داده ام ولی به علت پایین بودن بانک مو ،فقط جلو سرم پوشانده شده و پشت سرم به همان حالت طاس باقی مانده.در این قسمت باقیمانده کرکهای کوچکی وجود دارد آیا با روش پی آر پی می توان این موها را تا حدی احیا کرد؟
پاسخ:
سلام
در صورتی که از شروع ریزش موهای ناحیه مورد نظر کمتر از 10 سال گذشته باشد احتمال جواب به درمان وجود دارد و هر قدر این فاصله زمانی کمتر باشد احتمال جواب به درمان بیشتر خواهد بود
موفق باشید
پنج‌شنبه 15 بهمن‌ماه سال 1394 04:52 ب.ظ
sajjad
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام من پسری 19ساله ام..من حدود یک ساله پوسته سرم ب شدت پوسته پوسته میشه و حتی صورتمم پوسته پوسته میشه و مشکل ریزش موی سرم دارم ک اطراف شقیقه هام تو این سن کم کاملا ریخته دکتره پوستم چند بار رفتم و انواع شامپو رو استفاده کردم اما هنوز به بهبود یافتن نزدیک هم نشدم واقعا موندم باس چیکار کنم کسی میتونه راهنمایی کنه ؟؟؟
پاسخ:
سلام
توصیه به انجام نمونه مستقیم از پوسته های سر جهت بررسی بخصوص از لحاظ قارچ را دارم
موفق باشید
یکشنبه 2 اسفند‌ماه سال 1394 12:53 ق.ظ
مجتبی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
من دوسال که موهام شروع به ریزش کرده و جلوی سرم مخصوصا شقشقه هام خیلی کم پشت شدن چه راه درمانی رو پیشنهاد میکنید؟
باتشکر
پاسخ:
سلام
برای رویش مجدد موهای شما روش پی آر پی را توصیه می کنم
موفق باشید
تلفن تماس کلینیک 33051283-021
یکشنبه 2 اسفند‌ماه سال 1394 11:05 ب.ظ
مجتبی
امتیاز: 1 0
لینک نظر
با سلام و تشکر...
میخواستم بدونم من که شقیقه هام به شدت موهاش کم شده و حالت طاسی گرفته و از طرفی هم میدونم به خاطر مصرف هورمون های بدنسازی اینجوری شدم.. ایا این روش میتونه اون طاسی رو از بین ببره و موهامو بر گردونه؟
حدودا 2 ساله که اینطوری شدم.
پاسخ:
سلام
پی آر پی در مورد ریزش موهای 10 ساله ی اخیر می تواند کمک کننده باشد
موفق باشید
سه‌شنبه 18 اسفند‌ماه سال 1394 10:32 ب.ظ
هانی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام، من دختری 26 ساله هستم،حدود 2 ماه پیش موهام دچار مشکل شپش شدن که خیلی ناگهانی متوجه شدم و سریعا به دکتر پوست رفتم،دکتر واسم شامپو لیندان تجویز کرد که دو بار پشت سر هم زدم و حدود 4 روز بعد کاملا بهبود پیدا کردم،ولی بعد از بهبود دچار ریزش موی شدید شدم ،طوری که جلوی موهام کاملا خالی شده باز به همون دکتر مراجعه کردم و دکتر واسم قرصهای مولتی ویتامین و روی و محلول ساختگی و شامپو بیو کلین و قرصهای ضد استرس تجویز کرد،اما ریزش موهام بعد از 2 هفته استفاده هیچ تغییری نکرده،شما چه راهی رو پیشنهاد میکنین؟
پاسخ:
سلام
ابتدا این آزمایشات انجام شود:
CBC,FERRITIN,TSH,VIT-D
نتیجه این تست ها باید توسط پزشک بررسی گردد
موفق باشید
سه‌شنبه 24 فروردین‌ماه سال 1395 01:06 ق.ظ
پینار
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با عرض سلام دختری 36 ساله هستم پیارسال دچار ریزش موی سکه ای شدم به دلیل متوقف نشدن ریزش پیش پزشک رفتم و کورتو مصرف کردم و ظاهرا ریزش مو قطع شد و موهای ریختم رشد کردن تا اینکه بعد 10 ماه به دلیل عوارض جانبی داروها مصرف انها را قطع کردم بعد 2 ماه از قطع داروها موهام نه به صورت منطقه ای بلکه کل سر ریزش میکنه و حجم موهام کم شده
خواهش میکنم به سوال من پاخ بدین ایا این ریزش مربوط به الوپسی هست؟ چیکار کنم
پاسخ:
سلام
در ابتدا نیاز به انجام چند آزمایش می باشد
این تست ها مربوط به علل داخلی و احتمالی ریزش مو می باشد
موفق باشید
سه‌شنبه 24 فروردین‌ماه سال 1395 08:52 ق.ظ
احمد
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام
دختری هشت ساله دارم حدود دو ماه است که دچار ریزش شدید مو شده است. بیماری خاصی ندارد و دارو نیز مصرف نمی کند. با دست کشیدن روی موهایش براحتی کنده می شوند. موهای جدا شده بنظر ضعیف هم هستند.
اگر راهنمایی بفرمایین لطف بزگی کردین
پاسخ:
سلام
در این مورد هم در ابتدا نیاز به انجام چند آزمایش می باشد
این تست ها مربوط به علل داخلی و احتمالی ریزش مو می باشد
موفق باشید
جمعه 3 اردیبهشت‌ماه سال 1395 02:17 ق.ظ
بهار محمودی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
باسلام ایا بیماران ادیسون آدرنال پی آر پی مبشود انجام داد
پاسخ:
سلام
در صورت مصرف داروهای کورتیکواستروئیدی به دلیل کاهش اثرات پلاکت، پی آر پی را توصیه نمی کنم
موفق باشید
جمعه 3 اردیبهشت‌ماه سال 1395 03:54 ب.ظ
مرتضی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام خسته نباشین خواستم بگم من حدود چهارساله موهام کامل ریخت حتی تا مژه وابرو الان حدود یک ساله از پردنیزولون استفاده میکنم از روزی 50 شروع کردم والان شده 20 خوشبختانه مو درواوردم ولی الان احساس میکنم کمی ریزش دارم میخواستم ببینم چطوری میتونم جلو ریزش رو بگیرم ایا قرص رو قطع کنم احتمال ریزش کاملش هس یا نه توروخدا راهنماییم کنید که چکار کنم چون هنوز بالا سرم به صورت نازکه موهاش چکار کنم پر پشت بشه
پاسخ:
سلام
توصیه می کنم تا تثبیت کامل وضعیت موها داروی خود را قطع نکنید. بعدها با تشخیص متخصص خود در صورت قطع کورتون می توانید برای تقویت موهای خود از پی آر پی استفاده کنید
موفق باشید
سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه سال 1395 04:45 ب.ظ
اسکندریان
امتیاز: 0 1
لینک نظر
با سلام من دختری ٢٣ ساله هستم که از بچگی موهام کم پشت و نازکه. انواع آزمایش ها رو هم دادم هیچ کمبود یا مشکلی ندارم. خیلی از داروهای تقویتی و شامپو و ماسک و محلول استفاده کردم ولی بیشترین نتیجه ای که گرفتم فقط کم شدن نامحسوس ریزش موهام و نرم شدنش بوده. فیناستراید هم مصرف کردم ولی تاثیری نداشت.
خیلی این موضوع آزارم میده حجم موهام فوق العاده کمه و حتی گیره ی مو هم به موهام بند نمیشه و وقتی همه ی موهامو می بافم ضخامت بافت به اندازه ی بافت ریز دیگران میشه!
میخواستم بپرسم آیا پی آر پی میتونه این مشکل منو برطرف کنه؟ و این که میگن بعضی جاها به خاطر سانتریفوژ پلاکت ها پاره میشن و نتیجه ی کار خوب نمیشه درسته؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ:
سلام
در صورتی که نازکی موی شما سرشتی باشد پی آر پی موثر نخواهد بود
سانتریفوژ باید متناسب با سیستم تهیه پلاکت باشدو کیفیت پی آر پی تهیه شده در نتیجه درمان به وضوح تاثیر دارد
موفق باشید
پنج‌شنبه 30 اردیبهشت‌ماه سال 1395 12:29 ق.ظ
فرزانه
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام اقای دکتر
من دختری 24 ساله هستم،طی دوران دانشجویی متوجه ریزش مو شدم و در حال حاضر گه گاه ریزش مو سراغم میاد اما ب طور کلی حجم موهای سرم خیلی کم شده و احساس میکنم نازک شده اند،ایا پی ار پی برای من موثره و ب حجم اولیه برمیگردونه موهامو؟
پاسخ:
سلام
با توجه به توضیحاتی که فرمودید به نظر میرسد پی آر پی روش مناسبی برای شما باشد
در هر حال در صورت تمایل جهت مشاوره حضوری هماهنگ فرمایید
تهران انتهای پیروزی نبرد شمالی بلوار پاسدار گمنام میدان موتور آب پلاک 306/1 طبقه دوم واحد 3
مشاوره تلفنی: 09212402635
وقت قبلی 33051283-021
موفق باشید
پنج‌شنبه 30 اردیبهشت‌ماه سال 1395 12:34 ق.ظ
فرزانه
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام
دختری 20 سال هستم حدود 3 4 سال پیش ب طور ناگهانی متوجه شدم ک حجم زیادی از موهامو از دست دادم به طوری همه ی نواحی سرم به خصوص قسمت جلوی سر کم پشت شد و به سری درمان ها انجام دادم و ب خاطر عوارض قطع کردم در حال حاضر ریزش مویم احساس میکنم طبیعیست اما موهایم نازک و خیلی کم پشتن اند،ایا پی ار پی برای من موثر است؟
پاسخ:
سلام
با توجه به توضیحاتی که فرمودید به نظر میرسد پی آر پی روش مناسبی برای شما باشد
در هر حال در صورت تمایل جهت مشاوره حضوری هماهنگ فرمایید
تهران انتهای پیروزی نبرد شمالی بلوار پاسدار گمنام میدان موتور آب پلاک 306/1 طبقه دوم واحد 3
مشاوره تلفنی: 09212402635
وقت قبلی 33051283-021
موفق باشید
پنج‌شنبه 30 اردیبهشت‌ماه سال 1395 09:30 ق.ظ
ساسان
امتیاز: 0 1
لینک نظر
سلام من ریزش موی ارثی دارم خونه ماشهرستان هس امانمیدونم کجااین پی آر پی رومیزنن شمادکترخوبی میشناسید؟روی من جواب میده؟
پاسخ:
سلام
تهران انتهای پیروزی نبرد شمالی بلوار پاسدار گمنام میدان موتور آب پلاک 306/1 طبقه دوم واحد 3
مشاوره تلفنی: 09212402635
وقت قبلی 33051283-021
پنج‌شنبه 13 خرداد‌ماه سال 1395 01:02 ب.ظ
مریم
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام
من مدت 15 سال موهای سرم رو از روی عادت می کندم ، الان یه چند ماهی ترک کردم محل زندگیم شیراز هست به یه دکتر مراجعه کردم دو تا شامپو و لوسیون بهم داده و یک جلسه پی ارپی انجام دادم و چن جلسه مزوتراپی میخواستم ببینم بههمین روش درمان ادامه بدم الان دوماه هست تحت درمانم ولی هنوز چن قسمت از سرم خالی هست
پاسخ:
سلام
جلسات پی آر پی خود را (البته با تکنیک سوپر پی آر پی) به فاصله هر 4 ماه تا 4 جلسه ادامه دهید. انشاالله نتیجه مطلوب خواهید گرفت.
موفق باشید
چهارشنبه 26 خرداد‌ماه سال 1395 10:50 ق.ظ
افسر
امتیاز: 1 1
لینک نظر
سلام من 31 سالمه چند سال ریزش مو دارم الان مو هام نازک و خیلی کم پشت است به طوری که پوست سرم مشخص کم کاری تیروئید هم دارم تمام خانواده ام هم موها کم پشتی دارن آیا من میتونم پی ار پی انجام بدم جواب میده مرس
پاسخ:
سلام
بله. ابتدا با شماره ثابت کلینیک جهت مشاوره حضوری هماهنگ فرمایید
موفق باشید
یکشنبه 27 تیر‌ماه سال 1395 12:49 ق.ظ
حامد
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام , خسته نباشید , من تا زمانی که موهامو تیغ ننداخته بودم هیچ ناراحتی در مو نداشتم اما بعد از اون کلی اتفاق برا موهام افتاده به حدی که بخاطر اعتماد به نفسی که از مدل موهام میگیرم از زندگی سیر شدم و در کنار سایر مشکلات زندگی درخواست مرگ از خدا دارم , موهای من فوقالعاده بود نرمی و حالت گیری فوقالعاده ای داشتند و هیچ شوره و بدحالتی و خشکی و ریزش و سفیدی در موهام وجود نداشت , جناب دکتر موهام دیگه حالت گیری قبل رو نداره و یه مدت شدید شوره داشتم که بخاطر تکرر استحمام کمتر شده , چیز عجیب اینه که موهای وسط سرم دارن میریزن و از بالا کاملا مشخصه خالی شده , انتهای سرم ینی قسمت گردی ته سرم ریزش عجیبی پیدا کرده و هر موقع دست بهش میزنم از موهای کوتاه تازه رشد کرده تا موهای بلند از سرم میریزه , تروخدا کمکم کنید دکتر که دوباره حالت قبل بگرده , خیلی پشیمونم , من فقط یک بار ژیلت زدم سرمو اما از همه جهت تراشیده شده سرم , بینهایت ممنونم
پاسخ:
سلام
خیلی افراد با این عقیده که تراشیدن موها باعث کاهش ریزش و تقویت پیازهای مو می شود به سراغ این روش می روند. ولی از نظر علمی هیچ شواهدی مبنی بر اثرات مثبت یا منفی تراشیدن بر روی موها ثابت نشده است. در هر صورت ایجاد شوره و ریزش موهای شما می تواند حاصل مشکلی باشد که التهابی را در پوست سر شما ایجاد کرده است. ابتدا باید وضعیت سر شما را معاینه کرده و با توجه به این معاینه و شرح حال و در صورت لزوم آزمایشات مقتضی، اقدامات درمانی انجام گردد.
وقت قبلی 02144219771
موفق باشید
شنبه 9 مرداد‌ماه سال 1395 12:47 ب.ظ
اقا معین
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام خواهش میکنم اگر امکانش هست پاسخ گو باشین
پسری هستم بیستو چهار ساله از حدودا خورد سالی تقریبا کلاس اول موهای سرم شروع به ریزش کردن تا حدودا کلاس سوم راهنمایی ک بعد از تیغ زدن سر برای تقویت ریشه مو متاسفانه دیگه رشد نکرد و حدودا چند سال بعد در ناحبه ابرو هم دچار ریزش شدم ک متاسفانه ابرو ها هم به کلی ریخت و الان چند وقتی موژه چشم داره میریزه امروز به طور اتفاقی این سایت دیدم گفتم بپرسم ببینم راهی برای درمان هست بنظرتون
در ضمن چندین سال به فکر درمان و دوا دکتر نیستم چون نا امید شدم به کل
و چند وقت پیش یکی از اشنایان پزشک گفتن مشکل از گلبول سفید خونه ک به ریشه مو حمله میکنه و کاشت مو هم دوای درد نیست و تا چند سال اینده به کل موهای سر و بدن دچار ریزش و طاسی میشن میخاستم ببینم نظرتون چیه در این مورد دکتر ایا PRP جواب میده
من که بلکل نا امیدم اما. ....
پاسخ:
سلام
به نظر می رسد ریزش موی شما از نوع آلوپسی آره آتا باشد
برای این حجم ریزش توصیه می کنم به بیمارستان رازی تهران مراجعه فرمایید. روشی به نام دیفن سیپرون وجود دارد که ممکن است مناسب شما باشد
موفق باشید
دوشنبه 18 مرداد‌ماه سال 1395 11:22 ق.ظ
کبیر
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام پسر 21 سالمه مدت 2 هفته میشه که موهام میریزه کلاً از همه سرم میریزه بقل، پیشرو، پشت سر خیلیم نگرانم کرده هنوز دکتر هم مراجعه نکردم خواهشا اگر کمکی بتونن ازتون مدیون میشم منتظر نظرتون هستم.
پاسخ:
سلام
در ابتدا باید شما توسط پزشک معاینه شده و در صورت لزوم تست های آزمایشگاهی انجام دهید
موفق باشید
شنبه 30 مرداد‌ماه سال 1395 03:26 ق.ظ
رامتین
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام خسته نباشید.من پسری۱۴ساله هستم.مدتی رژیم گرفتم.اما بعد رژیم موام شروع به ریزش کرده.چه کار کنم.به نظرتون مال رژیم بوده؟
پاسخ:
سلام
ابتدا تحت نظر پزشک آزمایشاتی مربوط به کمبود ویتامین ها و املاح را انجام دهید و پیگیری نمایید
موفق باشید
یکشنبه 31 مرداد‌ماه سال 1395 03:49 ق.ظ
هانیه
امتیاز: 2 0
لینک نظر
سلام من دختری ١٩ ساله هستم !! تقریبا ٤ ساله که موهامو خیلی سفت میبستم و قسمت بالای گوشم کامل از بین رفت !!! رفتم دکتر و امپول زد و ماینوکسیدیل و تجویز کرد بعد ٦ ماه رفتم گف فولیکول مو دراورده اما خودم احساس نمیکنم خواهش میکنم کمک کنین موهام درمیاد ؟؟؟
پاسخ:
سلام
نوع ریزش مو شما موسوم به ریزش موی کششی است. هر چه سریعتر برای انجام پی آر پی برای احیای پیازهای مو اقدام فرمایید.
موفق باشید
سه‌شنبه 9 شهریور‌ماه سال 1395 11:55 ب.ظ
tahmine
امتیاز: 2 0
لینک نظر
سلام من دچار ریزش موی هورمونی هستم در ضمن کم کاری تیرویید هم دارم ریزش موهام به حدی هست که تموم جلوی سرم وفرق سرم خالیه قبلا از فینستراید وماینوکسیدیل استفاده کردم ولی به محضی که قطع کردم ریزش بدتر شده جلوی کسی نمیتونم روسریم را حتی در مهمونیها بردارم الان رفتم دکتربرام قرص اسپیرونو لاکتون نوشته روزی یکی ویه قرص سیپرو ترون کامپاند ویه شامپو میخاست ببینم با این شرایط من پی آر پی برای من جواب میده وآیا این قرص هاتا ثیر داره
پاسخ:
سلام
وضعیت تیرویید شما باید در حالت ثبات قرار گیرد
در صورتی از شروع ریزش شما کمتر از 10 سال گذشته باشد احتمال جواب به درمان پی آر پی در مورد شما وجود دارد.
داروهایی که ذکر فرمودید برای کنترل ریزش مو داروهای مناسبی می باشند
موفق باشید
شنبه 27 شهریور‌ماه سال 1395 03:29 ب.ظ
مریم
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام خانمی 30ساله هستم ریزش مو هام شدید در ناحیه فرق سرم خارش خیلی شدید دارم که باعث شده موهام خیلی کم حجم شده و از یک روزنه مو 3 تار مو در آمده به دکتر مراجعه کردم گفتند باید از پوست سرم نمونه برداری کنم .میخواستم کمی اطلاعات بهم بدید و رانکه راه درمان چیست؟
با تشکر
پاسخ:
سلام
ابتدا نمونه برداری باید انجام گردد تا بتواند به تشخیص مشکل شما (برای انتخاب روش درمانی) کمک کند
موفق باشید
سه‌شنبه 20 مهر‌ماه سال 1395 03:34 ق.ظ
احمد
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام . پسری ٢٢،ساله هستم بنده به محض اینکه از تابستان به پاییز وارد شدم کف سرم به شدت خارش گرفته ولی پارسال حدود ٣,۴روز طول کشید درست شود ولی امسال حدود ٢٠روزه به شدت خارش داره و مو هام کم پشت شده به دکتر مراجعه کردم یه محلول میکس فکر کنم لوسیون باشه با یه شامپو زد شوره تجویز کرد میخواستم بدونم ریزش مو از خارش هستش بعدا قابل رشد هست یا نه؟؟؟
پاسخ:
سلام
بله خارش سر شما می تواند ریزش مو ایجاد کند
موها به خوبی قابلیت بازگشت دارند
موفق باشید
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
چهارشنبه 28 مهر‌ماه سال 1395 03:45 ق.ظ
نرگس
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام،خسته نباشید
من یک قسمت از موهام ریخته،میخوام بدونم مویی که از ریشه کنده شه چه مدت طول میکشه تا رشد مجدد داشته باشد
ممنون میشم توضیح بدید
پاسخ:
سلام
حدود دو ماه پس از رویش مجدد نتایج محسوس خواهد بود
موفق باشید
کانال تلگرامی بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
چهارشنبه 28 مهر‌ماه سال 1395 09:29 ق.ظ
مهدیه
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام روز بخیر

من دختری 24 ساله هستم.چند سالی میشه که ریزش مو دارم.2 بار تا به حال به دکتر مراجعه کردم که بار اول ماینوکسیدیل دادن،که تاثیر محسوسی نداشت البته بد هم نبود اما چون پوست سرم دچار خارش شده بود رهاش کردم.بار دوم هم یکسری شامپو و تونیک دادن که اون هم چندان موثر نبود.البته فکر میکنم دکترهایی که رفته بودم هم چندان با تجربه و کارکشته نبودن.
در ضمن من مشکل هورمونی دارم به طوری که وقفه های چند ماهه در عادت ماهانه ام می افته.
چیکارکنم به نظر شما؟
ایا در صورت حل شدن مشکل هورمونی پی ار پی روی سرم جواب میده؟
خواهش میکنم کمکم کنید.در ضمن من از کودکی موهای خیلی پرپشتی نداشتم اما نرمال و طبیعی بودن اما تو این چند سال با توجه به ریزشی که دارم خیلی سرم خالی شده و اصلا نمیتونم فرق باز کنم یا راحت موهامو درست کنم.از وحشت کچل شدن شبا خواب ندارم
پاسخ:
سلام
پی آر پی را در هر صورت برای تقویت موهایتان انجام دهید. ان شاالله موهایی که در چند ساله اخیر ضعیف شده اند مجددا به حالت قبل خود باز خواهند گشت.
همزمان برای درمان مشکل هورمونی خود و پیگیری آن به پزشکتان مراجعه داشته باشید
موفق باشید
کانال تلگرامی بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
چهارشنبه 28 مهر‌ماه سال 1395 10:15 ب.ظ
نهال
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام. من دختری 25 ساله هستم. چند ساله ریزش مو دارم. دکتر رفتم. آزمایش هورمون هم دادم. گفتن مشکل هورمونی نداری ولی پوستم به همین میزان هورمون هم حساسه و واسه همینه که موهای زائد دارم و موهای سرم ریزش میکنه. چند ساله ماینوکسیدیل مصرف میکنم. ریزش دارم باز ولی نه خیلی زیاد. ولی موهام کم پشته تقریبا. امروز prp انجام دادم. به نظرتون مفیده؟ شما گفتین مزوتراپی هم خوبه،اگه دو هفته دیگه مزوتراپی هم انجام بدم مشکلی نیست؟ هر چند وقت مزوتراپی انجام بدم؟ دکترم گفته prp بعدی رو 6 ماه دیگه برم. در ضمن خیلی استرسی هم هستم و تازه ذهنم یکم آروم شده و سعی میکنم استرس نداشته باشم. موقعی که استرس دارم ریزش زیادتر میشه. ویتامینم مصرف میکنم به تجویز دکتر. یجایی هم خوندم که ویتامین e بعد یا قبل prp نباید مصرف کرد چون تاثیرشو کم میکنه، درسته؟خیلییییییی ممنون که این پیام طولانیمو خوندین.
پاسخ:
سلام
پی آر پی ان شاالله مفید خواهد بود
بله برای انجام مزوتراپی حداقل 2 هفته باید از انجام پی آر پی گذشته باشد و تعداد و فواصل جلسات را با پزشکی که برایتان پی آر پی انجام داده هماهنگ فرمایید
بنده فواصل 4 ماهه پی آر پی را پیشنهاد می کنم
ویتامین E منع مصرف دارید
موفق باشید
کانال تلگرامی بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
جمعه 30 مهر‌ماه سال 1395 01:11 ب.ظ
نهال
امتیاز: 0 1
لینک نظر
سلام. ممنون از پاسختون. چقدر زمان لازمه تا اثر مزوتراپی و prp رو ببینیم؟
پاسخ:
سلام
مشهود شدن اثرات این روش ها به دو ماه زمان نیاز دارد.
موفق باشید
کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
شنبه 1 آبان‌ماه سال 1395 10:41 ب.ظ
یاسرx
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام من پسری 23 ساله هستم مو هایم پر پشت بود ولی 4 سالی لست که مدام ریزش دارد و نازک شده و حالت مو خوره گرفته و جلو اطراف سرم حالت تاسی گرفته هیچکدام از افرادخانواده تاس نیستن ایا پی ار پی میتواند موهایم را پر پشت کندو نازکی را از بین ببرد
پاسخ:
سلام
بله پی آر پی قابلیت برگرداندن موهای از دست رفته شما را دارد.
موفق باشید
تلگرام ما: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
جمعه 7 آبان‌ماه سال 1395 03:40 ب.ظ
رحمانی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام من مردی 42 ساله هستم از سال87 دچار بیماری آلوپسی شدم اول از ریشم شروع شد بعد به سبیلم وبعد به موهام وحالا به موهای بدنم گرفته درمان گیاهی وشیمیایی و پی ارپی هم انجام دادن ولی نتیجه نگرفتم ولی مدتی ریزش متوقف شده احتمال بهبود هست حتی الان ابرو مژه ام درگیر شده لطفا راهنمایی کنید متشکرم
پاسخ:
سلام
برای ریزش موی آلوپسی آره آتای یونیورسالیس توصیه می کنم با بیمارستان راز ی تهران مشاوره بفرمایید
موفق باشید

مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
چهارشنبه 19 آبان‌ماه سال 1395 11:05 ق.ظ
نسیم
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام من ۲۵سال دارم از بچگی موهام کم پشت بوده االان خیلی کم پشته در حدی که کف سرم دیده میشه اصلا نمیتونم توی جمع باشم خجالت میکشم چندبار دکتر رفتم ماینوکسیدل دادن چون حساسیت پیدا کردم دیگه استفاده نکردم. ازمایش دادم یکماه پیش کمبود ویتامین و زینک و کلسیم داشتم دارم دارو مصرف میکنم ... به نظر شما باید چکار کنم ؟؟ خواهشا ج بدین
پاسخ:
سلام
لطفا ابتدا عکس های با کیفیتی از وضعیت موهای خود را به شماره تگرام ما ارسال فرمایید
موفق باشید
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
جمعه 21 آبان‌ماه سال 1395 05:03 ب.ظ
فرزین
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام.پسره 21 ساله هستم دوسال دانشگاه بودم تغذیه مناسب و اب مناسب برای استحمام در دانشگاه وجود نداشت حدود هفته ای دوبار استحمام میکردم باعث شد اطراف شقیقه موهام و پشت موم کم پشت بشه البته موهای پر پشتی دارم و در خانواده پدری الگوی کم شدن جلو و پشت مو رو داریم ولی نه در سن پایین الانم ریزش مو بند اومده ولی موهای اطراف شقیقه و پشت موم نازکترو ضعیف تر از بقیه قسمتهاس خواستم بدونم ریزش موم به دلیل وراثت یا نغذیه نامناسبی که داشتم و اینکه روش پی ار پی برای موهام خوبه و باعث برگشت موهام میشه یا نه. ممنون.
پاسخ:
سلام
عواملی که برشمردین میتواند باعث ریزش موهای شما شده باشد
با توجه شرح حالی که فرمودید پی آر پی برای رویش موهای شما روش بسیار مناسبی باشد
موفق باشید
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
جمعه 21 آبان‌ماه سال 1395 05:22 ب.ظ
emad
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام من ریزش نداشتم اما پیشونیم بلنده ولی ریزش تو خانواده ما ارثیه در حد طاسی میخواستم ببینم الان که سنم پایینه چه اقداماتی انجام بدم که در اینده طاس نشم یا حداقل ریزشش کند شه ایا پی ار پی خوبه
پاسخ:
سلام
در صورت وجود ریزش فعال، برای کاهش ریزش انجام مزوتراپی به فواصل هر 3 تا 6 ماه روشی مناسب می باشد.
موفق باشید

مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
چهارشنبه 26 آبان‌ماه سال 1395 09:33 ب.ظ
emad
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام و خسته نباشد.
میشه بیشتر راجب مزوتراپی توضیح بدید؟
پاسخ:
سلام
توضیحات مفصل راجع به مزوتراپی و کاربردهای آن را در وبسایت www.beheshtclinic قرار داده ایم
موفق باشید
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
چهارشنبه 3 آذر‌ماه سال 1395 10:15 ق.ظ
فاطمه
امتیاز: 0 1
لینک نظر
باسلام

من تخمدان پلی کیستیک دارم به خاطر همین 2 3 سالی میشه که ریزش مو دارم و در حال حاضر فرق سرم خالی شده جوری که نمیتونم موهام فرق باز کنم.دکتر مراجعه کردم گفتند ابتدا با PRP بعد مزوتراپی انجام بدم.به نظر شما احتیاجی هست به PRP؟ یا همون مزوتراپی کافیه؟
در ضمن در ازمایش مشخص شد که کمبود شدید ویتامین D و زینک دارم که قرص پرفکتیل دادن.به نظرتون مناسبه؟
پاسخ:
سلام
مکمل ها را مصرف نمایید و برای رویش مجدد موها و پر پشت کردن آنها از روش پی آر پی و برای جلوگیری از ریزش از روش مزوتراپی استفاده فرمایید.
موفق باشید
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
شنبه 13 آذر‌ماه سال 1395 11:31 ب.ظ
سحر
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام آقای دکتر، من دختری ٢٧ ساله هستم که به مدت یک سال و نیم موهای کنار سرمو خیلی خیلی محکم با کش میکشیدم تا ابروهام به سمت بالا کشیده بشه وموهای کنار سرم خیلی کم پشت شد، الان یک سال و نیمه که دیگه اینکارو نمیکنم و دوبار هم پی آر پی به فاصله یک سال انجام دادم و همراه با پی آر پی دوم میکرونیدلینگ هم انجام دادم ولی تاثیری نداشت و خیلی ناراحتم، یعنی دیگه باید از رویش مجدد موهام قطع امید کنم؟ یعنی فولیکول های موی من از بین رفته و دچار ریزش دائمی شده ام یا هنوز راهی وجود داره؟ من باید چیکار کنم آقای دکتر؟
پاسخ:
سلام
لطفا با شماره مشاوره ما تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات بیشتری درباره پی آر پی های انجام شده از شما اخذ گردد
موفق باشید
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
( تعداد کل: 68 )
   1      2   >>
صفحات
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد