پی آر پی ( PRP ) یا پلاکت درمانی

پی آر پی یا سلول درمانی = راهی طبیعی برای افزایش سرعت درمان

مزوتراپی برای کاهش وزن، چاقی موضعی و سلولیت

 

 

 

تاریخچه

مزوتراپی Mesotherapy یک روش درمانی کاملا جدید و پیشرفته است که روز به روز به حیطه عملکرد درمانی آن افزوده می‌شود. این روش به دلیل پاسخ‌دهی بسیار سریع‌تر نسبت به دیگر روش‌های درمانی مثل داروهای خوراکی و کم‌بودن عوارض آن به دلیل مصرف بسیار اندک دارو و اثرات کاملا موضعی آن، روز به روز مورد استقبال بیشتر از سوی مردم و پزشکان قرار گرفته است.

این تکنیک برای اولین‌بار سال 1952 میلادی در فرانسه توسط دکتر مایکل پیستور ابداع شد. در آن زمان از داروهای گیاهی و ویتامین‌ها برای تقویت شرایط پوستی به کمک تکنیک مزوتراپی استفاده می‌شد. 10 سال بعد اولین انجمن مزوتراپی در دنیا شکل گرفت و از آن تاریخ به بعد این تکنیک پیشرفت‌های بسیاری کرد و مزوتراپی مدرن که امروز از آن استفاده می‌شود به وجود آمد. از سال 1986 مزوتراپی (Mesotherapie) توسط آکادمی ملی پزشکی فرانسهبه عنوان بخشی جدایی ناپذیر از طب سنتی شناخته می شود.در سال 2000 برای اولین بار این تکنیک توسط خبرنگاران بخش علمی و پزشکی به کشور آمریکا وارد شد و بعد از آن در سال 2005 مزوتراپی کم‌ کم در دیگر کشورها مورد توجه و استقبال قرار گرفت. هر روز ، هزاران تن از پزشکان سراسر جهان استفاده از مزوتراپی برای کمک به دهها هزار نفر از بیماران استفاده می کنند. کشور ما نیز جزو کشورهایی بود که تکنیک مزوتراپی در سال 2005 به آن وارد شد و بسرعت در همه شاخه‌ها پیشرفت و رشد کرد و مورد استفاده قرار گرفت.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یک درمان غیر جراحی در حیطه پزشکی زیبایی ست و در حقیقت استفاده از دوزهای کم دارو با تزریق‌های مکرر، در ناحیه مورد نظر است. داروهای مورد استفاده در مزوتراپی شامل داروهای هومیوپاتی، عصاره های گیاهی، ویتامین ها، مواد معدنی و آمینو اسیدها می باشد. گلوله های دارویی بسیار کوچک به طور مستقیم به داخل مزودرم (لایه میانی پوست) وارد می شود. این لایه از پوست دارای خواص بسیار ویژه درمانی می باشد. مزوتراپی می تواند برای از بین بردن سلولیت، افزایش سرعت کاهش وزن، جوان سازی و درمان چاقی موضعی استفاده شود. مزوتراپی یک روش بدون درد و بدون نیاز به بی‌حسی است و با زندگی روزمره بیماران تداخلی ندارد. یعنی شما بعد از انجام آن، نیازی به استراحت در منزل ندارید و می‌توانید مثل تمام روزهای عادی به فعالیت‌های خود بپردازید. 

 

 

 

 

 

 

  

مزوتراپی  برای کاهش وزن، چاقی موضعی و سلولیت 

 

 داروهایی که در مزوتراپی استفاده می شود باعث آب شدن چربی زیر پوست و کوچک شدن سلول های چربی در لایه فاشیای اسکارپا Scarpa می شود. چربی حل شده،  توسط کلیه ها و روده بدون هیچ گونه تغییر در اجابت مزاج دفع می شود

 

سلولیت به دلیل پایین کشیدن پوست توسط باند های بافت همبند و به دام افتادن چربی ایجاد می شود و نتیجه آن ایجاد اثر فرو رفتگی روی پوست است.داروهای مورد استفاده در مزوتراپی باعث از بین رفتن  باندهای بافت همبند و ذوب شدن چربی به دام افتاده می شوند و در نتیجه ایجاد یک ظاهر صاف و عاری از گودی می کنند. 

 

در مزوتراپی، دوزهای بسیار کمی از داروهای مختلف در مناطق خاص،  بسته به علت درمان،  تجویزمی شود. تمامی داروها و عصاره های گیاهی مورد استفاده، تولید شرکت های دارویی ایالات متحده و اسپانیا و تایید شده توسط FDA ( سازمان غذا و داروی ایالات متحده ) است. 

 

برای سلولیت، کاهش وزن و چاقی موضعی، داروها به طور مستقیم به نواحی تحت درمان تزریق می شود. فواصل بین جلسات درمانی، 2 هفته خواهد بود. معمولا پس از دو جلسه، بیماران متوجه اثرات درمان خواهند شد. پس از 3 تا 7 جلسه از درمان، افراد شاهد کاهش قابل توجه در سایز، بهبود قوام پوست و صاف شدن سلولیت خواهند بود. بیماران به طور معمول بعد از گذشت 10 هفته، بین 5 تا 15 سانتی متر کاهش سایز خواهند داشت

 

چه کسانی می توانند مزوتراپی را انجام دهند؟ 

 بزرگسالان بین سنین 18-75 سال که در سلامت کامل به سر می برند، کاندیداهای مناسبی برای مزوتراپی برای کاهش وزن ، لاغری موضعی و درمان سلولیت هستند. خانم های باردار، بیمارانی که رقیق کننده های خون مصرف می کنند، افراد مبتلا به دیابت وابسته به انسولین، مصرف کنننده های داروهای ضد آریتمی قلبی، بیماران دارای بیماری قلبی شدید و یا مبتلایان به سرطان، نامزد استفاده از مزوتراپی زیبایی نیستند. ما از دادن مشاوره در این زمینه به شما خوشحال خواهیم شد.

 

توصیه ها 

به تمام بیمارانی که تحت مزوتراپی قرار می گیرند یک رژیم غذایی طبیعی و سالم ( که البته آسان است ) ارائه می شود و توصیه به نوشیدن مقادیر زیاد آب می گردد. این کار همزمان با آب کردن چربی ها، باعث شستشو و دفع سموم بدن خواهد شد. ورزش، چه پیاده روی و یا دیگر فعالیت های هوازی،  سه بار در هفته، برای به گردش درآوردن داروها مورد نیاز است.

 

نتایج 

 مزوتراپی برای کاهش وزن کلی :
نتایج مزوتراپی به سانتی متر اندازه گیری می شود. از آنجا که چربی زیر پوست حل می شود،  در هر هفته حدود 500 گرم چربی از دست داده می شود. درمان مزوتراپی برای بازوها ، دور کمر، باسن، پشت و پاها انجام می شودبه طور معمول افراد بعد 7 جلسه حداقل 2 سایز کم می کنند. بیماران زیادی بوده اند که تا 10 سانتی متر از سایز کمر، باسن، و ران خود را از دست داده اند

برای سلولیت :
مزوتراپی یک راه حل دائمی برای حذف چربی های برآمده و بد شکل در زیر پوست است. سلولیت، تجمع چربی ، مایعات و مواد سمی است که در یک شبکه سخت از الیاف بافت همبند در لایه مزودرم به دام افتاده اند. سلول های چربی باد کرده، باعث ناهمواری پوست می شوند و آن را شبیه پوست پرتقال می کنند. جریان لنف و جریان خون وریدی در این مناطق ضعیف است. مزوتراپی باعث افزایش جریان وریدی و لنفاوی، و همچنین از بین بردن چربی و ناهمواری در منطقه استفاده شده، می شود. پس از چهار هفته، پوست بیمار به طور قابل ملاحظه نرم و صاف تر به نظر خواهد رسید. بیشتر بیماران در هر منطقه درمانی بین 5 تا 10 سانتی منر کاهش سایز خواهند داشت. 

برای نقطه کاهش وزن :
مزوتراپی یک جایگزین بدون درد برای لیپوساکشن است. چربی و سلولیت با استفاده از تکنیک های مشابه، از مناطق حذف می شوند. بر خلاف لیپوساکشن، چربی ها (و نه سلول های چربی) برداشته می شود. نهایتا پس از 7 جلسه، بیماران می توانند 5 تا 15 سانتی متر از سایز شکم، باسن، ران ، کمر و پهلو را کم کنند . مزوتراپی  به منظور کاهش سایز تومور بافت چربی و یا بافت پستان در زنان استفاده نمی شود.

بسیاری از بیمارانی که تحت لیپوساکشن قرار می گیرند، دچار ناهمواری ( فرو رفتگی و برآمدگی ) بر روی پوست می شوند. این مناطق را می توان با موفقیت بوسیله مزوتراپی درمان کرد. بافت اسکاری ( scare ) که پس از لیپوساکشن در زیر پوست شکل می گیرد، به طور مستقیم هدف قرار گرفته  و حل می شود. بیماران رفع ناهمواری ها ( صاف شدن فرو رفتگی و برامدگی ها ) را به وضوح حس کرده و می بینند. 

 

مجموعه ای از ویتامین ها، محصولات گیاهی و داروهایی که تزریق می شوند، جهت حصول بهترین نتیجه به طور خاص برای هر بیمار به طور جداگانه ترکیب می گردد. عوامل زیادی در تعیین موثرترین ترکیب دخیلند

 

1. ژنتیک : پاسخ بیماری که از زمان نوجوانی دچار سلولیت شده نسبت بیماری که اخیرا دچار سلولیت شده متفاوت است.

2. سابقه لیپوساکشن : داروهای اختصاصی برای بیماران با سابقه قبلی از لیپوساکشن وجود دارد.

3. جنسیت : انتخاب داروهای گیاهی با در نظر گرفتن جنسیت بیمار است.

4. نوع چربی : درمان چربی های نرمتر با چربی های سفت متفاوت است.

5. سن : سن بیمار، به منظور تدوین و فرموله کردن ترکیب دارویی، در نظر گرفته می شود.

6. تاریخچه پزشکی : سابقه قبلی پزشکی  بیمار همیشه به طور کامل ارزیابی می شود

 

 

 

مشاوره تلگرامی: 09393100417

وقت قبلی: 44219771-021

کانال تلگرام بهشت کلینیک           

گالری تصاویر در اینستاگرام            


 

  

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ ارسال: یکشنبه 20 آذر‌ماه سال 1390 ساعت 08:09 ب.ظ | نویسنده: دکتر کاظم محقق | چاپ مطلب
نظرات (15)
سه‌شنبه 1 اردیبهشت‌ماه سال 1394 01:22 ق.ظ
لیلا
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلان خسته نباشید
من دختری 24ساله ام .صورت گلابی شکلی بخاطر چربی کنار لب یا بهتر بگویم لپ دارم.میخواستم بدونم ایا مزوتراپی میتونه این چربی رو اب کنه بدون اینکه شربی بقیه صورتم تغیر کنه؟
پاسخ:
سلام
بله. مزوتراپی به خوبی قادر به این کار می باشد.
موفق باشید
پنج‌شنبه 30 اردیبهشت‌ماه سال 1395 03:20 ب.ظ
artemis
امتیاز: 1 1
لینک نظر
سلااام خسته نباشید دختری 24 ساله هستم با اضافه وزن زیاد و چربی شکمی که از بجگی درگیر ان بودم
ایا این روش برای من جواب میده
پاسخ:
سلام
ابتدا شاخص توده بدن خود را با رژیم درمانی و ورزش به 30 یا کمتر از آن برسانید و سپس برای کاهش سایز موضعی از روش مزوتراپی استفاده فرمایید
روش اندازه گیری شاخص توده بدنی را می توانید در گوگل جستجو کنید
موفق باشید
شنبه 8 خرداد‌ماه سال 1395 09:10 ب.ظ
فرزانه
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام من ۴۵ سال دارم وحدود ۹۳ کیلو وزن دارم ،میخواستو بدانم هزینه هرجلسه مزوتراپی،چقدره وحدودا چندجلسه باید برم تا وزنم لا اقل نزدیک به ایده آل بشه باتشکر
پاسخ:
سلام
هر چند مزوتراپی در غالب موارد منجر به کاهش وزن می گردد ولی این روش را به هدف کاهش وزن توصیه نمی کنم.
روش مزوتراپی برای افرادی که شاخص توده بدن آنها در محدوده ی 19 تا 30 است مناسب می باشد. میزان شاخص توده بدن از تقسیم وزن بر مربع قد (در واحد متر) به دست می آید. (وزن تقسیم بر قد به توان 2)
موفق باشید
شنبه 22 خرداد‌ماه سال 1395 11:05 ب.ظ
عاطی
امتیاز: 1 2
لینک نظر
سلام میخواستم بدونم واسه سلولیت ران واقعا جواب میده من خیلی درگیزشم خوب نمیشه
پاسخ:
سلام
بله مزوتراپی برای سلولیت ران نتایج بسیار خوبی را از خود نشان می دهد
موفق باشید
یکشنبه 27 تیر‌ماه سال 1395 12:59 ب.ظ
مهتا
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام من بیست و دوسال دارم ..قد 173 وزن بالایی دارم حدودا 90 کیلو این اضافه وزن بیشتر در ناحیه شکم و پهلو نشون داده میشه...برای کاهش وزن بالای من این روش جواب گو هس ؟اگه هست با چند جلسه میشه میشه وزن رو ب وزن ایده آل ۷۵ رسوند ...البته من با وزن ۷۸ هم فرم بدنی خوبی دارم بعد ازدواج وزنم بالا رفت ...ممنون
پاسخ:
سلام
شاخص توده بدنی شما حدودا 31 می باشد. ابتدا این عدد باید به زیر 30 برسد و اینکار با کاهش حدود 5 کیلو گرم با کمک رژیم درمانی و ورزش عملی خواهد بود. سپس برای لاغری شکم و پهلوها و همچنین شتاب دادن به کاهش وزن خود مزوتراپی را انجام دهید.
موفق باشید
یکشنبه 11 مهر‌ماه سال 1395 09:27 ب.ظ
سحر
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام ببخشید من 24سالمه بالاتنه سایز 38دارم و پایین تنه سایز 46خیییییییلی دارم، زجر میکشم قیمت پایین تنه اگه بخوام کلا ران و ساق پا و مزوتراپی کنم چقدر میشه
پاسخ:
سلام
نیاز به مشاوره حضوری می باشد
شماره تماس جهت هماهنگی : 44219771-021
موفق باشید
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
یکشنبه 5 دی‌ماه سال 1395 06:16 ب.ظ
یاسمن
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام. من ۲۰ سال دارم و شاخص توده بدنی ۱۸ هست و با وجود لاغری شکم خیییلیییی بزرگی دارم. آیا این روش درمانی رو برای من هم انجام میدن؟
پاسخ:
سلام
بله مزوتراپی روشی مناسبی برای لاغری موضعی در شاخص توده بدنی زیر 30 می باشد.
موفق باشید
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
دوشنبه 20 دی‌ماه سال 1395 09:02 ب.ظ
الهام
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام ببخشید یه سوالی داشتم من استانبول زندگی میکنم ٢ روز قبل پیش یه دکتر در استانبول prp انجام دادم همون امپول مزوتراپی فعلا ٣ تا امپول فقط واسه دور شکم و پشت کمرم زد نمیدونم کارم درست بوده یا نه جواب میگیرم یا نه احساس میکنم یک کم دور کمرم کم شده دستشویی زیاد میرم فقط
من وزنم ٧٠ کیلو و قدم ١٦٤ آیا جواب میگیرم ممنون میشم
پاسخ:
سلام
فکر می کنم منظور شما از prp همون مزوتراپی باشد.
برای بررسی میزان اثر بخشی مزوتراپی لاغری، نیاز به 2 تا 4 هفته زمان می باشد.
موفق باشید
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic نیاز به زمانی در حدود 2 تا 4 هفته می باشد.
چهارشنبه 6 بهمن‌ماه سال 1395 01:53 ب.ظ
MARY
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام آیا محلول های مزوتراپی ( مثل محلول فسفاتیدیل کولین ) که برای لاغری به بدن تزریق مشوند عوارضی برای کبد ندارند؟
پاسخ:
سلام
فسفاتیدیل کولین (phosphatidyl choline) به عنوان فسفولیپید غالب (بیش از ۵۰٪) در غشای بیشتر سلولهای پستانداران است. فسفاتیدیل کولین مهمترین فسفولیپید غشاء سلولی جانوران و گیاهان بوده و پیش ساز استیل کولین می‌باشد. البته این ترکیب در غشای سلولی اغلب باکتری‌ها وجود ندارد. فسفاتیدیل کولین جزء مهمی از سورفکتانت ریه را تشکیل می‌دهد.
پس باید گفت این ماده از جنس بدن است و از سویی میزان مصرفی مجاز حدی دارد که توسط پزشک رعایت می گردد. به نظر اینجانب ایمن ترین و موثر ترین دارو در لاغری موضعی همین فسفاتیدیل کولین است.
موفق باشید
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
دوشنبه 21 فروردین‌ماه سال 1396 12:58 ب.ظ
هدا
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام.وقت بخیر.من ۳۴ سالمه و ده سال پیش زایمان داشتم.شکمم زیاد بزرگ نیست اما از قسمت عمل زایمانم تا بالای نافم یخورده چربی داذم.و پوستشم خراب شده.مزو تراپی این چربیها رو از ببن میبره؟؟؟تاثیری در صافی پوست شکمم داره؟؟ و اینکه به نظر شما چند جلسه جواب میگیرم؟؟
قبلا از پاسختون ممنونم
پاسخ:
سلام
بله مزوتراپی برای اهدافی که فرمودین کاملا مناسب می باشد.
به طور متوسط نیاز به 4 جلسه درمانی می باشد.
موفق باشید
وقت قبلی 44219771-021
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
پنج‌شنبه 8 تیر‌ماه سال 1396 05:21 ب.ظ
شیرین
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام من دوتا زایمان داشتم والان ٤ماهه که زایمان جدید داشتم شکمم چربی داره و ترک زیاد إیجاد شده و شُل شده و به لیفت احتیاج داره ١٦٤ قد و وزنم ٧٢ مزو جواب میده؟؟؟
پاسخ:
سبلام
با توجه به شاخص توده بدن، انجام مزوتراپی برای لاغری موضعی و لیفت پوست مناسب می باشد.
موفق باشید
وقت قبلی 44219771-021
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
دوشنبه 27 شهریور‌ماه سال 1396 06:48 ب.ظ
الهه
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام من ۲۳ ساله هستم میخواستم بدونم این شیوه درمان برای کوچیک کردن سینه هم‌جواب میده؟و هزینش تقریبا چقدره؟
پاسخ:
سلام وقت بخیر
مزوتراپی جهت لاغری موضعی را برای دو ناحیه در بدن بانوان توصیه نمی کنم. اول سینه دوم ناحیه باسن
موفق باشید
وقت قبلی 44219771-021
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
گالری تصاویر در اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
چهارشنبه 12 مهر‌ماه سال 1396 12:48 ق.ظ
محمد
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام میخواستم بدونم این روش چاقی باسن جواب میده و فقط, در این روش امپول تزریق, میشه در هر جلسه؟
پاسخ:
سلام وقت بخیر
بله این روشی تزریقی ست.
لطفا جهت مشاوره حضوری هماهنگ فرمایید.
موفق باشید
وقت قبلی 44219771-021
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
گالری تصاویر در اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
شنبه 13 آبان‌ماه سال 1396 02:23 ق.ظ
عارف
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام برای انجام مزوتراپی باید به چه پزشکانی مراجعه کنبم آیا در کرمانشاه محلی برای انجام مزوتراپی هست ممنونم
پاسخ:
سلام وقت بخیر
پزشکان پوست و زیبایی که دوره اینکار را دیده باشند. متاسفانه از همکاران شهرستانی بی اطلاعم.
موفق باشید
وقت قبلی 44219771-021
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
گالری تصاویر در اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
سه‌شنبه 12 دی‌ماه سال 1396 12:48 ب.ظ
هلن نظری
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام
من 50 سال سن دارم و قد 160 و وزن 60 کیلو
چاقی زیادی در ناحیه شکم دارم
با مزوتراپی امکان پذیر است یا خیر؟ چند جلسه حدوداً نیاز دارم.
پاسخ:
سلام
با توجه به شاخص توده بدن شما انجام مزوتراپی جهت درمان چاقی موضعی برای شما مناسب است. معمولا تعداد جلسات مورد نیاز 4 است که با فواصل 1 ماهه انجام می پذیرد.
موفق باشید
وقت قبلی 44219771-021
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
گالری تصاویر در اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد