X
تبلیغات
زولا

پی آر پی ( PRP ) یا پلاکت درمانی

پی آر پی یا سلول درمانی = راهی طبیعی برای افزایش سرعت درمان

مزوتراپی چیست؟

تاریخچه

مزوتراپی Mesotherapy یک روش درمانی کاملا جدید و پیشرفته است که روز به روز به حیطه عملکرد درمانی آن افزوده می‌شود. این روش به دلیل پاسخ‌دهی بسیار سریع‌تر نسبت به دیگر روش‌های درمانی مثل داروهای خوراکی و کم‌بودن عوارض آن به دلیل مصرف بسیار اندک دارو و اثرات کاملا موضعی آن، روز به روز مورد استقبال بیشتر از سوی مردم و پزشکان قرار گرفته است.

این تکنیک برای اولین‌بار سال 1952 میلادی در فرانسه توسط دکتر مایکل پیستور ابداع شد. در آن زمان از داروهای گیاهی و ویتامین‌ها برای تقویت شرایط پوستی به کمک تکنیک مزوتراپی استفاده می‌شد. 10 سال بعد اولین انجمن مزوتراپی در دنیا شکل گرفت و از آن تاریخ به بعد این تکنیک پیشرفت‌های بسیاری کرد و مزوتراپی مدرن که امروز از آن استفاده می‌شود به وجود آمد. از سال 1986 مزوتراپی (Mesotherapie) توسط آکادمی ملی پزشکی فرانسه به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از طب سنتی شناخته می شود.در سال 2000 برای اولین بار این تکنیک توسط خبرنگاران بخش علمی و پزشکی به کشور آمریکا وارد شد و بعد از آن در سال 2005 مزوتراپی کم‌کم در دیگر کشورها مورد توجه و استقبال قرار گرفت. هر روز ، هزاران تن از پزشکان سراسر جهان استفاده از مزوتراپی برای کمک به دهها هزار نفر از بیماران استفاده می کنند. کشور ما نیز جزو کشورهایی بود که تکنیک مزوتراپی در سال 2005 به آن وارد شد و بسرعت در همه شاخه‌ها پیشرفت و رشد کرد و مورد استفاده قرار گرفت.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یک درمان غیر جراحی در حیطه پزشکی زیبایی ست و در حقیقت استفاده از دوزهای کم دارو با تزریق‌های مکرر، در ناحیه مورد نظر است. داروهای مورد استفاده در مزوتراپی شامل داروهای هومیوپاتی، عصاره های گیاهی، ویتامین ها، مواد معدنی و آمینو اسیدها می باشد. گلوله های دارویی بسیار کوچک به طور مستقیم به داخل مزودرم (لایه میانی پوست) وارد می شود. این لایه از پوست دارای خواص بسیار ویژه درمانی می باشد. مزوتراپی می تواند برای از بین بردن سلولیت، افزایش سرعت کاهش وزن، جوان سازی و درمان چاقی موضعی استفاده شود. مزوتراپی یک روش بدون درد و بدون نیاز به بی‌حسی است و با زندگی روزمره بیماران تداخلی ندارد. یعنی شما بعد از انجام آن، نیازی به استراحت در منزل ندارید و می‌توانید مثل تمام روزهای عادی به فعالیت‌های خود بپردازید.

روشی برای درمان موضعی بیماری‌ها

مزوتراپی در واقع یک تکنیک و روش استفاده از داروست که برای درمان موضعی ابداع شده و برای درمان بیماری‌های عمومی و کل بدن به کار نمی‌رود. با توجه به محل مورد درمان و داروی خاص موارد استفاده آن با توجه به نتایج موثر و عوارض ناچیز مزوتراپی تاکنون کاربردهای متعددی برای این تکنیک شناخته شده و روز به روز به کاربردهای آن اضافه می‌شود.

بیشترین کاربرد مزوتراپی هم‌اکنون در شاخه زیبایی است در حالی که می‌تواند در همه شاخه‌ها مثل ارتوپدی (تزریق دارو به مفصل)‌ یا در درمان بیماری سالک (در گذشته آنتی‌بیوتیک در محل سالک تزریق می‌شد) کاربرد داشته باشد‌ ولی امروز بیشترین کاربرد آن در درمان ریزش مو، جوان‌سازی صورت و درمان چاقی موضعی و بیماری عفونی است.

بازگشت دوباره موهای ریخته شده

در درمان ریزش مو به وسیله این تکنیک، دارویی که بیمار باید به صورت خوراکی مصرف کند، به صورت موضعی و در محل مورد نظر به فولیکول‌های مو تزریق می‌شود. در ریزش موی هورمونی و ریزش موی آقایان چون عامل این بیماری برای همیشه باقی می‌ماند و از بین نمی‌رود. در این افراد از روش مزوتراپی به عنوان روش کمکی در کنار دیگر روش‌های درمانی می‌توان کمک گرفت ولی در ریزش مو ناشی از رژیم طولانی مدت یا اعمال جراحی که جذب دارو مختل می‌شود (مثل جراحی روده که بخشی از روده را از مسیر جذب خارج می‌کنند و به همین علت بعد از مدتی دچار کمبود ویتامین به علت عدم جذب می‌شوند و از راه خوراکی قابل جبران نیست)‌ مزوتراپی می‌تواند به این دسته از بیماران کمک بسیار زیادی در جلوگیری از ریزش مو بکند چون علت به وجود آورنده ریزش مو قابل درمان است.

جایگزینی برای لیپوساکشن

مزوتراپی در زمینه تناسب اندام به عنوان جایگزین مناسبی برای اعمال جراحی مثل لیپوساکشن می‌تواند به کار برود. با مزوتراپی می‌توان چربی شکم، چربی‌های موضعی کنار ران و پهلو و غبغب را از بین برد. با کشف دارویی که حل‌کننده چربی است محققان متوجه شدند با تزریق آن در بافت چربی، چربی حل می‌شود و از بین می‌رود ولی برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید دوزهای زیاد از این ماده استفاده شود که بالطبع عوارض زیادی به دنبال خواهد داشت بنابراین فقط در نواحی کوچک باید مصرف شود. معمولا افراد چاق به دنبال روش‌هایی آسان و بی‌زحمت برای کاهش وزن هستند. این روش تاثیر غیرمعقول و معجزه‌آسا برای کاهش وزن ندارد بلکه یک تاثیر منطقی و محدود دارد.

مساله بسیار مهم در کاهش وزن به روش مزوتراپی این است که بیمار باید شاخص توده بدنی (BMI) زیر 30 داشته باشد تا بتواند از مزوتراپی در زمان چاقی موضعی استفاده کند چنانچه این عدد زیر 25 باشد، یعنی فرد وزن طبیعی دارد و نیازی به رژیم غذایی ندارد و اگر این عدد بین 25 و 30 باشد بیمار باید در کنار رژیم غذایی از روش مزوتراپی استفاده کند.

در کاهش چربی به کمک این روش کوچک‌کردن غبغب معمولا بهتر از دیگر نقاط بدن جواب می‌دهد. باتوجه به نوع کاربرد مزوتراپی در درمان، مدت زمان لازم برای مشاهده آثار درمان فرق می‌کند، مثلا در ریزش موی مردانه معمولا با شروع درمان مزوتراپی در کنار دیگر روش‌های درمانی پس از 6 ـ 5 ماه نتایج قابل مشاهده خواهد بود که این نتایج شامل رویش موی جدید نیست در واقع در درجه اول نقش پیشگیری از ریزش مو را دارد و در حدود 30 ـ 20 درصد روی روند استحکام مو، رشد مو و حالت‌گیری مو تاثیر خواهد داشت. همچنین می‌تواند چربی زیاد موی افراد را کاهش دهد.

نتایج درمان در افرادی که ریزش موی آنها ناشی از رژیم‌‌های غیراصولی و سخت است، ماندگار خواهد بود، چون علت ریزش مو برطرف شده ولی چنانچه این ریزش بر اثر عواملی باشد که همیشه با بیمار باشد و از بین نرود باید تا آخر عمر از روش مزوتراپی استفاده کند تا ریزش مو شروع نشود، مثل ریزش موی هورمونی.

در کاهش چربی‌های اضافه بدن معمولا آثار درمانی بعد از حدود 10 ـ 5 جلسه قابل مشاهده خواهد بود و نتایج درمانی در کاهش وزن تا زمانی باقی خواهد ماند که فرد رژیم غذایی خود را ادامه دهد.

کاربرد مزوتراپی در شاخه‌های مختلف پزشکی

امروزه مزوتراپی علاوه بر کاربرد زیبایی در کلینیک‌های درد و پزشکی ـ ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد در بخش ورزشی برای برگرداندن هرچه سریع‌تر ورزشکار به میدان ورزش از این تکنیک استفاده می‌کنند، مثل آسیب‌هایی که در عضلات و تاندون ورزشکار به وجود می‌آید.

پزشک با تزریق دارو در نواحی آسیب‌دیده به ورزشکار کمک می‌کند تا هرچه زودتر بهبود یافته و فعالیت‌های ورزشی‌اش را از سر گیرد.

مزوتراپی در بیماران روماتیسمی و عفونی با تزریق دارو در محل به بهبود هرچه سریع‌تر بیمار کمک زیادی می‌کند. در ضایعات عروقی نیز از این شیوه می‌توان استفاده کرد.

اخیرا در کشورهای اروپایی و آمریکایی در کلینیک‌های ترک سیگار از تکنیک مزوتراپی استفاده می‌کنند و از موادی که بتوان جایگزین نیکوتین کرد، کمک می‌گیرند.

در بیماری‌های پوستی مثل ریزش موی سکه‌ای، کورتون را در ناحیه مورد نظر تزریق می‌کنند و باعث رویش مجدد مو در آن قسمت می‌شوند. همچنین مزوتراپی برای جوان‌سازی پوست و درمان ترک‌های ناشی از حاملگی و درمان لک کاربرد دارد. اما با همه کاربردهای فراوانی که ذکر شد در هیچ‌کدام از آنها نباید انتظار اثر معجزه‌آسا و غیرمعقول از مزوتراپی داشت. مزوتراپی تنها یک روش کمک‌درمانی محسوب می‌شود.

راهی برای طراوت و شادابی پوست

علاوه بر تاثیر عوامل جوی مثل نور خورشید، تغذیه، سن و ارث در بروز چین و چروک صورت نقش مهمی دارند. با افزایش سن میزان کلاژن پوست به طور طبیعی کاهش پیدا می‌کند و همین امر باعث چروک و شکستگی پوست صورت می‌شود. در این وضعیت شاید شما به فکر استفاده از کرم‌ها و لوسیون‌های ضدچروک یا درمان‌های موضعی بیفتید، اما این کرم‌ها قادر به کم‌کردن عمق چروک‌ها نیستند و فقط می‌توانند از بروز چروک‌های جدید جلوگیری کنند.

برای رفع این چروک‌ها یا باید عمل جراحی کرد که یک عمل تهاجمی با عوارض خاص خود است یا این‌که از روش مزوتراپی که یک عمل غیرتهاجمی است، استفاده کرد.

البته در کنار مزوتراپی باید از سایر روش‌ها مانند میکرودرم ابرژین (لایه‌برداری مکانیکی ظریف)‌ و بوتاکس نیز بهره برد.

درمان‌های ترکیبی در رفع چروک‌ها و آسیب‌های پوستی نتیجه مطلوب‌تری خواهند داشت. برای درمان چروک‌های پیشانی و کنار چشم‌ها (مناطقی که حرکت عضلانی ضروری نیست)‌ می‌توان از بوتاکس استفاده کرد تا از پیشرفت آنها جلوگیری کرد و بعد با مزوتراپی به کشیدگی پوست و رفع چین و چروک‌ها کمک کرد.

برخی داروهایی که به وسیله تزریق در مزوتراپی وارد پوست می‌شوند عبارتند از: انواع آمینواسیدها، ویتامین‌ها (به طور مثال ویتامین C برای روشن شدن پوست)‌، آنتی‌اکسیدان‌های ضدپیری و اسید هیالورونیک. به عنوان مثال برای فردی که به دلیل آکنه، پوستی ناصاف و پر از فرورفتگی دارد، ابتدا از روش میکرودرم ابرژین استفاده می‌شود و بعد از لایه‌برداری با تزریق دارو در مزودرم (لایه میانی پوست)‌، مزوتراپی انجام می‌شود. مزوتراپی باعث آغاز فعل و انفعالاتی مانند تولید مثل سلول‌ها در پوست می‌شود و به این شکل سلول‌های جدید تولید شده و سلول‌های قدیمی به صورت لایه‌ای مرده با روش میکرودرم ابرژین برداشته می‌شوند.

عوارض ناشی از مزوتراپی

تمام روش‌های درمانی دارای عوارض جانبی هستند. شایع‌ترین عارضه برای مزوتراپی، عارضه حساسیت نسبت به داروی مورد استفاده است به‌طور کلی عوارض ناشی از مزوتراپی به 2‌دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می‌شوند.

برخی عوارض بعد از مدت کوتاهی برطرف می‌شود و معمولا پایدار نیستند و خطری جدی محسوب نمی‌شود. بعداز انجام مزوتراپی ممکن است این علائم در شما به وجود آید: ورم، قرمزی، خارش، کبودی، سرگیجه، احساس کسالت، درد و حتی عفونت در محل تزریق. البته عفونت در صورتی به وجود می‌آید که تزریق در محیطی کاملا استریل و با ابزار صحیح و ضدعفونی شده انجام نگیرد.

از دیگر عوارض می‌توان به ایجاد اسکار (گوشت اضافه یا جای زخم)‌ مادام‌العمر در افرادی که استعداد تشکیل گوشت اضافه دارند، اشاره کرد؟ ولی به طور کلی عوارض عمومی مزوتراپی نادر است، چون اساس درمان استفاده از دوزهای کم داروست.

انجام مزوتراپی تخصص می‌‌خواهد

کسی که عمل مزوتراپی را انجام می‌دهد حتما باید پزشک باشد و باید دوره خاص و تخصص این عمل را گذرانده باشد. اخیرا مشاهده شده که افراد غیرمتخصص در این رشته وارد شده‌اند و به دلیل نداشتن اطلاعات کافی باعث بروز مشکلات بسیاری برای مراجعان خود شده‌اند و همچنین داروهایی که در مزوتراپی مصرف می‌شود باید داروهایی باشد که مورد تایید وزارت بهداشت بوده و استاندارد باشد و پزشک حتما باید به تاریخ انقضای آنها توجه کند.

بیماران بعد از عمل مزوتراپی باید مواردی را رعایت کنند از آن جمله فرد بعد از عمل مزوتراپی تا 24 ساعت از شنا کردن بپرهیزد و چنانچه مزوتراپی در ناحیه صورت انجام شده حتما باید از ضد آفتاب مناسب استفاده کند.

با مشاهده هر گونه عارضه‌ای باید به پزشک خود مراجعه کند که شایع‌ترین عوارض پس از مزوتراپی واکنش‌های آلرژیک و حساسیتی است. پزشکانی که از این شیوه درمانی استفاده می‌کنند حتما باید پاسخ و واکنش به درمان را در بیمار بررسی کنند و چنانچه فردی نتیجه مطلوب را از مزوتراپی نگیرد، نباید درمان را ادامه دهد.

پزشک معالج قبل از شروع درمان باید از سوابق بیماری یا احتمالا سابقه حساسیت در فرد مطلع شود و برای اطمینان از عدم حساسیت بیمار به داروی مورد استفاده، تست پوستی انجام دهد. برای برخی داروها این تست اجباری است و چنانچه التهاب ناشی از مزوتراپی در جلسه گذشته هنوز برطرف نشده باید جلسه درمانی بعدی به تعویق بیفتد تا کاملا التهاب از بین برود.

گروه‌های زیر نباید از مزوتراپی استفاده کنند

1 ـ خانم‌های باردار

2 ـ بیماران قلبی ـ عروقی

3 ـ افرادی که دچار سرطان‌های پیشرفته هستند.

4 ـ کسانی که دارای سوابق آلرژی و حساسیت به داروهای خاص هستند.

5 ـ افرادی که در حال استفاده از داروهای ضدانعقاد هستند ( در این افراد احتمال ایجاد هماتوم و خونریزی زیاد است).

6 ـ افراد دیابتی بخصوص آنهایی که دیابت کنترل نشده دارند ( زیرا سطح ایمنی این افراد پایین
است و ممکن است دچار عفونت‌های شدید شوند).

7 ـ افرادی که دارای بیماری نوروپاتی هستند.

8 ـ اشخاصی که دچار بیماری پسوزیاریس (صدف)‌ هستند.مشاوره تلگرامی: 09393100417

وقت قبلی: 44219771-021

کانال تلگرام بهشت کلینیک           

گالری تصاویر در اینستاگرام           


نظرات (119)
شنبه 4 بهمن‌ماه سال 1393 03:37 ب.ظ
وریا عارفی
امتیاز: 3 4
لینک نظر
سلام
لطفا مرا در مورد انجام مزوترابی راهنمایی بفرماییداگر واقعا ممکنه که برام مشکلی از نظر ظاهر ایجاد کنه به من بگید که انجام ندم انشالله که صادقانه راهنمایی بفرمایید.
پاسخ:
سلام
ابتدا بفرمایید مزوتراپی چه ناحیه از بدن و به چه منظور ؟
موفق باشید
چهارشنبه 22 بهمن‌ماه سال 1393 10:02 ب.ظ
نرگس
امتیاز: 1 4
لینک نظر
درود بسیار اطلاعات مفیدی دراین رابطه دراختیارم گذاشتید ممنون همیشه شادوسلامت باشیددرپناه خدا
پاسخ:
سلام
از حسن نظر شما سپاسگزارم
موفق باشید
دوشنبه 24 فروردین‌ماه سال 1394 02:13 ب.ظ
مهسا
امتیاز: 2 3
لینک نظر
سلام من دچار بیماری ms هستم و داروی بتافرون استفاده میکنم و برای سیاهی و کبودی زیر چشم میخوام مزوتراپی انجام بدم آیا مشکلی برام ایجاد نمیشه
پاسخ:
سلام
در این مورد استفاده از داروهای مزوتراپی و میکرونیدلینگ توصیه شده و بلامانع است.
موفق باشید
پنج‌شنبه 23 مهر‌ماه سال 1394 01:45 ق.ظ
عفت
امتیاز: 0 4
لینک نظر
Ok
جمعه 1 آبان‌ماه سال 1394 05:31 ب.ظ
نوید
امتیاز: 4 3
لینک نظر
it was very nice
پاسخ:
you are welcome
دوشنبه 11 آبان‌ماه سال 1394 08:25 ق.ظ
مریم
امتیاز: 5 2
لینک نظر
صورتم پوسته پوسته شدید بعد از مزوتراپی
پاسخ:
سلام
باید هدف از مزوتراپی صورت شما و ترکیب داروهای استفاده شده را بدانم تا نظر خود را اعلام کنم. نتیجه نهایی مزوتراپی مهم میباشد.
جمعه 13 آذر‌ماه سال 1394 02:52 ب.ظ
سارا
امتیاز: 1 2
لینک نظر
سلام این روش برای ریزش موی ارثی هم جوابگو هست؟
پاسخ:
سلام
بله. نمونه های انجام شده را در اینستاگرام بهشت کلینیک دنبال کنید.
instagram:beheshtclinic
موفق باشید
سه‌شنبه 24 آذر‌ماه سال 1394 11:59 ق.ظ
sama
امتیاز: 1 0
لینک نظر
سلام . من دو جلسه مزوتراپی بازو انجام دادم اما یک سانتی متر هم تغییر سایز بازو نداشتم مشکل کجاست؟ راه حلش چیه ؟ میشه لطفا جواب منو بدید . باتشکر
پاسخ:
سلام
تعداد جلسات مزوتراپی 4 تا 6 جلسه می باشد. گذشته از رعایت رژیم غذایی و ورزش، ترکیب، کیفیت و میزان داروهای مصرفی هم در جوا ب به درمان بسیار اهمیت دارد.
موفق باشید
شنبه 12 دی‌ماه سال 1394 10:38 ق.ظ
مجید
امتیاز: 1 1
لینک نظر
با سلام سی سال سن دارم موهام کم پشت شده و تار موهام ضعیف شده ، در حال حاضر ریزش مو ندارم ولی مواقعی که موهام چرب میشه ریزش پیدا میکنه ، خواستم بدونم مزوتراپی رو من جواب میده ؟ در صورت ج دادن آیا باید بصورت مداوم استفاده کنم یا اینکه چند جلسه کافیه ؟؟
پاسخ:
سلام
جلسات نگهدارنده مزوتراپی هر 3 تا 6 ماه یک جلسه در صورت نیاز انجام می گیرد.
برای تقویت موها پی آر پی هم روش بسیار مناسبی ست.
موفق باشید
شنبه 26 دی‌ماه سال 1394 01:30 ب.ظ
وحیده
امتیاز: 1 3
لینک نظر
سلام و عرض ادب... مزوتراپی برای حل شدن چربی های شکم چند جلسه انجام می شه؟ نتیجه دائمی هست ( البته با حفظ رژیم غذایی و ورزش) یا خیر؟
پاسخ:
سلام
حدود 4 تا 6 جلسه
با تشکر از حسن توجه شما . بله با در نظر گرفتن مراقبت هایی که فرمودید این روش دائمی ست.
سه‌شنبه 29 دی‌ماه سال 1394 09:34 ق.ظ
مجید احمدی
امتیاز: 1 1
لینک نظر
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما
من 27 سالمه و دچار کبودی و گودی دور چشم هستم میخواستم بدونم هزینه مزوتراپی و تزریق چربی حدودا چقدر میشه
پاسخ:
سلام
هزینه هر جلسه مزوتراپی دور چشم 100 هزار تومان و تزریق چربی 1.5 میلیون تومان است
موفق باشید
یکشنبه 11 بهمن‌ماه سال 1394 04:14 ب.ظ
reza
امتیاز: 1 0
لینک نظر
با سلام ببخشید روش مزوتراپی همان prp یا فرق می کنه؟
پاسخ:
سلام
ابتدا باید به تعریف این دو واژه توجه کنیم:
مزوتراپی، استفاده از دوزهای کم دارو با تزریق های مکرر در ناحیه مورد نظر است.
پی آر پی، پلاسمای خون با پلاکت های تغلیظ شده است و از خون خود بیمار مشتق شده است.
در هر دو روش، ماده مورد نظر ( دارو یا پلاسمای حاوی پلاکت ) توسط تزریقات مکرر به محل رسانده می شود. چون روش تزریق پی آر پی مشابه
مزوتراپی ست ولی داروی آن از خود بدن گرفته می شود، به مزوتراپی بیولوژیک هم اطلاق می شود.
موفق باشید
دوشنبه 19 بهمن‌ماه سال 1394 11:44 ق.ظ
ستاره
امتیاز: 1 2
لینک نظر
سلام بنظرشما مزوتراپى درد داره? اىنک انجامش برا پوست کک مک دار خوبه بىشتر نمىش لطفا راهنماى کنىد مرسى
پاسخ:
سلام
بله به میزان کم . ولی در تمام روش ها در صورت ناخوشایندی برای بیمار از بی حسی موضعی استفاده می گردد
موفق باشید
چهارشنبه 21 بهمن‌ماه سال 1394 03:27 ب.ظ
غزل
امتیاز: 0 1
لینک نظر
من هنگام زایمان دچار هماتوم شدم ..آیا ممکن موقع مزوتراپی هم دچار همین مشکل بشم
پاسخ:
سلام
اگر زمینه بیماری انعقادی نداشته باشید بعید است
موفق باشید
سه‌شنبه 27 بهمن‌ماه سال 1394 09:42 ب.ظ
فاطمه
امتیاز: 0 1
لینک نظر
سلام من دچار ریزش شدید موی سر هستم ازمایشهایم مشکل جذب ویتامین رو نشون نمیدن،قرص ها و داروهای زیادی هم مصرف کردم ولی تاثیری در ریزش موهام نداشته.نمیدونم برای من روش پی ار پی مناسبه یا مزوتراپی.لطفا راهنماییم کنید
پاسخ:
سلام
ابتدا باید مو و پوست سر شما را معاینه کنم
در صورت تایید سلامت آنها مزوتراپی روشی بسیار خوب برای جلوگیری از ریزش مو می باشد
موفق باشید
سه‌شنبه 11 اسفند‌ماه سال 1394 07:07 ق.ظ
مینا
امتیاز: 2 0
لینک نظر
سلام
ببخشید من دو هفته ای یه بار مزوتراپی واسه دوستم انجام میدم.مشکلی نیست ؟؟؟آخه شما گفتید سه تا شش ماه یه بار
بعدم دو جلسه رفتم تغیییر خیییییلی کمی دیدم
پاسخ:
سلام
باید ابتدا بفرمایید مزوتراپی چه ناحیه و به چه منظوری انجام گرفته است
موفق باشید
شنبه 21 فروردین‌ماه سال 1395 09:22 ب.ظ
مهدی
امتیاز: 0 1
لینک نظر
سلام.من ٤٥سال دارم و ریزش موی ارثی.نمی دونم از مزوترابی استفاده کنم یا prp.لطفا راهنمایی کنید .و آدرس مطبتون رو هم برام بنویسید
پاسخ:
سلام
شما می توانید از پی آر پی برای رویش و احیای موهای از دست رفته و از مزوتراپی برای حفظ موهای موجود استفاده فرمایید
موفق باشید
شنبه 28 فروردین‌ماه سال 1395 11:53 ق.ظ
سلیمی
امتیاز: 1 0
لینک نظر
سلام . من 2سال ریزش مو از حد معمول بیشتر .از قرص و... استفاده کردم امن نتیجه نگرفتم .زینک .متفورمین-لووکسین استفده میکنم
پاسخ:
سلام
شرح حالتان کامل نیست
موفق باشید
دوشنبه 6 اردیبهشت‌ماه سال 1395 04:51 ب.ظ
faeze tehrani
امتیاز: 0 1
لینک نظر
با عرض سلام و خسته نباشید،
من 20 سالمه و 2 ساله که ریزش مو شدید دارم و این مورد در شقیقه هام به صورت خیلی واضح قابل مشاهده ست و یه مدتی هم موهای همین قسمت سرم رو محکم میکشیدم و بالا ی سرم میبستم . برای درمان هم کپسول زینک - اکوفن - نوتریکپ - درموبلا و 6 عدد آمپول بیوتین وبپانتین به طور کامل( دوره مصرفی کامل) در مدت زمان های مختلف استفاده کردم ولی تغییری برای کم شدن ریزش مو یا رشد مجدد آن ملاحظه نکردم . آیا مو هایی که از این قسمت سرم کنده شده با روش مزوتراپی قابل برگشت خواهد بود یا خیر ؟ هزینه اش حدوداً چقدر است ؟
پاسخ:
سلام
به طور کلی به تجربه اینجانب درمان این نوع ریزش مو که به ریزش موی کششی موسوم است با استفاده از روش پی آر پی خیلی محسوس و بهتر جواب می دهد
حداکثر جلسات 4 جلسه به فواصل 4 ماهه می باشد. هزینه هر جلسه کار در حال حاضر با روش سوپر پی آر پی 450 هزار تومان است
موفق باشید
یکشنبه 19 اردیبهشت‌ماه سال 1395 12:09 ب.ظ
یکتا
امتیاز: 1 0
لینک نظر
سلام ،خسته نباشین
من ۲۳سالمه و پریودم نامنظمه ازحدود سال ۸۸ تا۹۰ب انواع دکتر زنان مراجعه کردم ک اکثریت فقط قرص سیپروترون یا یاسمین میدادن،بدون قرص پریود نمیشدم...ریزش مو هم از همون سال ۸۸ شروع شد و ی دوره هایی شدید میشد ک چهارسال تحت نظر دکتر پوست و انواع دکتر غدد بودم ،داروهایی مثل متفورمین، اسپیرونولاکتون،فلوتامید ،زینک اکسید و.... ومحلول ماینوکسیدیل و...مصرف میکردم ،تازمانی ک دارو مصرف میکردم موهام ب نسبت خوب شد ولی ن اونجور ک میخواستم و انتظار داشتم،الان ک چهارسال میگذره با قطع دارو اونم ۴ماه ریزش موی شدید پیدا کردم،اخرین دکتر زنان ک رفتم گفت تو باید همیشه قرص مصرف کنی ،از ایشون درمورد روش PRP و مزوتراپی پرسیدم گفتن خوبه ،ولی ی دکتر دیگه ب من گفتن ک باید اول مشکل پریود نامنظمت حل بشه تا نتیجه بگیری، اینم بگم ک PCO دارم البته با تشخیص دکتر...حالا سوال من اینه ک اصلا این دو روش جواب میده برای من اگه اره، کدوم روش، pRP یا مزواراپی؟؟؟
ممنونم
پاسخ:
سلام
1- درمان PCO را ادامه دهید
2- در صورت کم پشت شدن موها هر 4 ماه یک جلسه پی آر پی تا 4 بار انجام دهید
3- دو ماه پس از هر جلسه پی آر پی یک جلسه مزوتراپی مو انجام دهید
موفق باشید
یکشنبه 19 اردیبهشت‌ماه سال 1395 11:35 ب.ظ
زهرا
امتیاز: 0 1
لینک نظر
با سلام
من 24 سالمه و چند سالی میشه مشکل ریزش مو دارم.قبلا به صورت مقطعی ریزش مو داشتم و بعد از مدت کوتاهی ریزش متوقف میشد والان حدود دو ماهی میشه ریزش موهام خیلی زیاد شده و ریزش متوقف نمیشه .قبلا از ماینوکسیدیل استفاده کردم جواب داد ولی الان هیچ تاثیری نداره کپسول زینک و rigendiet هم استفاده کردم ولی تاثیری نداشته . آزمایش دادم قارچ نداشتم فقط زینک و ویتامین D کم بود چند دوره دارو مصرف کردم.به نظر شما مزوتراپی میتونه تاثیر بزاره؟؟
پاسخ:
سلام
با توجه به ورود مستقیم داروها به پوست سر و رسیدن این داروها به پیاز مو، مزوتراپی برای جلوگیری از ریزش مو موثرترین روش ها می باشد
موفق باشید
سه‌شنبه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1395 03:58 ق.ظ
احسان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام و وقت بخیر.
من حدود دو سال هست که ریزش مو دارم،به توصیه ی چندین پزشکی که مراجعه کردم در این چند وقت،با مصرف انواع و اقسام قرص ها و لوسیون ها روبه رو بودم اما به هیچ عنوان موی جدیدی در نیاورم و فقط تا حد زیادی میتوان بگویم از ریزش بیشتر موهام جلوگیری شد،اتفاق نظر همه ی دکتر ها هم بر این بوده که به علت ارثی بودن دچار ریزش مو شده ام،آیا با مزو یا پی ار پی میتوانم موهای از دست رفته ام را برگردانم؟
چیزی در حدود بیست درصد موهایم را از دست داده ام.
با سپاس فراوان.
پاسخ:
سلام
به نظر بنده برای رویش مجدد موها روش پی آر پی مناسبتر می باشد
میزان قابلیت انجام پی آر پی را بعد از یک مشاوره حضوری خدمتتان اعلام خواهم کرد
موفق باشید
جمعه 31 اردیبهشت‌ماه سال 1395 05:48 ب.ظ
فاطمه
امتیاز: 0 0
لینک نظر
باسلام و احترام
با توجه به بیوپسی که انجام دادم ریزش موهای جلوی سرم که فرق سرمم هست دچار آلوپسی آندروژنتیک شدم میخواستم بدونم آیا با هیچ روشی مدهام برنمیگرده؟ آیا بیشتر از این موهامو از دست میدم؟
پاسخ:
سلام
در صورتی که موهای شما در 10 ساله اخیر کاهش پیدا کرده انجام روش پی آر پی را توصیه می کنم
موفق باشید
دوشنبه 3 خرداد‌ماه سال 1395 11:40 ب.ظ
آتوسا
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام . من ۴۵ ساله هستم و بیش از یک ساله که ریزش مو دارم با انجام آزمایش مشخص شد که هورمون مردانه افزایش یافته که با دارو فیناستراید بهتر شداما ریزش مو ادامه داره دکتر پوست مزوتراپی ماهیانه تجویز کرده آیا از ریزش مو جلوگیری میکنه؟ممنون
پاسخ:
سلام
بله از موثرترین روش های جلوگیری از ریزش موها در این نوع ریزش، مزوتراپی می باشد
موفق باشید
چهارشنبه 12 خرداد‌ماه سال 1395 12:24 ق.ظ
محسن
امتیاز: 2 1
لینک نظر
با سلام و خسته نباشید
یه سوال راجع به مزوتراپی مو داشتم
میخواستم ببینم بین نمونه آمریکایی و کره ای و اسپانیایی چه تفاوتی هست کدوم بهتره
ممنونم
پاسخ:
سلام
مطمئنا اول امریکا بعد اسپانیا و سپس کره. ولی احتمال غیر اصل بودن داروهای غربی بخصوص امریکایی بیشتر است.
موفق باشید
چهارشنبه 12 خرداد‌ماه سال 1395 11:07 ب.ظ
علی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
باسلام.هزینه هر جلسه پی ارپی و مزوتراپی چقد تمام میشه..تهران هستم.
پاسخ:
سلام
هر جلسه مزوتراپی 150 هزار تومان و هر جلسه پی آر پی بسته به وسعت ریزش بین 450 تا 900 هزار تومان می باشد.
موفق باشید
شنبه 22 خرداد‌ماه سال 1395 04:26 ق.ظ
محمد
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام من از اهواز هستم
چند روز پیش به دلیل ریزش موی طولانی مدت به دکتر پوست شناخته شده در اهواز مراجعه کردم و درخواست درمان توسط پی ار پی کردم اما دکتر قرص فیناستراید و آوودارت تجویز کردن و از من خواستن 1 سال دیگه به مطب مراجعه کنم
من هنوز گیجم بابت این نسخه
بنظر شما چرا پی آر پی انجام ندادن و با نوشتن قرص از من خواستن 1 سال دیگه برم مطب
تحقیقاتم راجع به پی آر پی و این قرص ها کامل هستش
ممنون میشم به ایمیلم پاسخ بدید
از ریزش مو هام خیلی رنج میبرم
مچکرم
mohamadkochak@yahoo.com
پاسخ:
سلام
پاسخ به ایمیل شما ارسال شد
موفق باشید
سه‌شنبه 25 خرداد‌ماه سال 1395 05:13 ب.ظ
مریم
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام ممنون از کمکتون . پوست صورت من جای جوش زیادی داره به صورت سوراخ سوراخ . یکی از دوستام که ارایشگره جدیدا مدرک مزوتراپی گرفته و بمن پیشنهاد داد که میتونه کمکم کنه . ولی من تا بحال هیچ اقدامی برای از بین بردن این جای جوش ها نکردم و درواقع میترسم . 30 سالمه و پوست صورتم شفافه و همین طور پوستم خیلی حساسه . لطفا کمکم کنید . ایا برای ازبین بردنش با این روش اقدام کنم ؟ با تشکر .
پاسخ:
سلام
مزوتراپی به تنهایی جهت کاهش رد جوش کمک چندانی نخواهد کرد. همراهی داروهای مزوتراپی و روش هایی چون میکرونیدلینگ و ساب سیژن نتایج بسیار خوبی را بدنبال داشته است
موفق باشید
شنبه 29 خرداد‌ماه سال 1395 03:04 ب.ظ
حسین
امتیاز: 0 0
لینک نظر
درود بر شما.من 27 سالمه و پوستم نسبت به نوجوونیم کدر تر و پیر تر شده.مشکلم تا حدی هست که شاید با ماسک و کرم های ترمیمی و رسیدگی زیاد به پوستم و همچنین بالابردن وزنم , 80 درصد از مشکلاتم برطرف شه ولی خواستم ببینم برای اینکه کمی پوستم زیباتر و جوونتر بشه چه درمانی واسم پیشنهاد میکنین ؟
آیا مزوتراپی همان پی آر پی هست ؟ اگه فرق دارن کدوم رو انجام بدم ؟
سپاسگزارم
پاسخ:
سلام
برای اهدافی که فرمودید هر دو روش پی آر پی و مزوتراپی و در صورت نیاز میکرونیدلینگ را توصیه می کنم
برای ارائه نظرات دقیقتر در صورت تمایل جهت مشاوره حضوری با شماره 33051283 هماهنگ فرمایید
موفق باشید
دوشنبه 31 خرداد‌ماه سال 1395 06:26 ق.ظ
علی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام و درود خدمت جنابعالی.من 25 سالمه و چند سالی هست ریزش مو شدید دارم دو سال پیش یک بار پی ار پی و مزو انجام دادام سه جلسه مزو به فاصله یک هفته در میان که خوش بختانه جواب گرفتم و هم ریزش مو و هم رویش مجدد مو داشتم تا بعد از دو سال !اما الان دو ماهی میشهدکه دوباره ریزش شدید شروع شد باز یک بار پی ار پیچ و مزو هم انجام دادام یک دو هفته ای میشه اما هیچ تغییری ندیدم می دونم که یه ذره طول می کشه پوست سرم خیلی چربه خیلی می‌خواستم بدونم تاثیری در ریزش داره و بعد عز دو هفته پی عر پیدمی تونم مزو انجام بدم بنظرتون؟ مثل دوره قبل یا نه؟ فیناستراید هم سال ها مصرف می کنم میشه لطف کنین راهنمایی کنین؟ با تشکر
پاسخ:
سلام
بله چربی مو به تجربه باعث افزایش ریزش مو می گردد
پس از دو هفته از انجام پی آر پی، انجام مزوتراپی بلامانع است
موفق باشید
جمعه 4 تیر‌ماه سال 1395 12:51 ق.ظ
سامان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام.پوست صورتم انچنان مشکلی نداره فقط کمی کدر و مسن تر شده و توی تاریکی کمی زشت و کدر دیده میشه صورتم.
به نظر شما اگه بخوام به پوستم کمی جلا و تمیزی بدم بهترین روش که عارضه هم نداشته باشه و فقط کمک به سلامت پوستم باشه چیه ؟ چند درصد رضایتمندی داره ؟
ممنوووووون
پاسخ:
سلام
به شما روش پی آر پی را توصیه می کنم. در حدود 90 درصد موارد نتایج درخور توجهی دارد
موفق باشید
جمعه 11 تیر‌ماه سال 1395 10:45 ب.ظ
نفس
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام میشه یه تلفن یا آدرس مطبتوون دو بدید برای مشاوره؟؟؟
پاسخ:
سلام
تهران – پیروزی – خیابان نبرد شمالی – بلوارپاسدار گمنام – میدان آب موتور – پلاک ۳۰۶/۱ – طبقه دوم – واحد ۳
مشاور دکتر محقق
۰۹۲۱۲۴۰۲۶۳۵
وقت قبلی
۰۲۱-۳۳۰۵۱۲۸۳
یکشنبه 20 تیر‌ماه سال 1395 08:35 ق.ظ
نجفی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
من آزمایش کامل دادم و از نظر هورمون و ویتامین و تیروئید هیچ مشکلی ندارم! دکتر علت نازکی و کم پشت شدن موهام را از آلودگی و استرس و عصبی بودن میدونه! و این را هم در نظر بگیرید که تیک عصبی کندن موهای جلوی سر را هم دارم! البته سالی یک بار شاید اتفتق بیفته!
در حال حاضر پوست جلوی سرم از کمپشتی معلوم میشه! به نظر شما انجام روش مزوتراپی میتونه مفید باشه؟ (لطفاً پاسخ را به ایمیل بنده بفستید. با تشکر)
پاسخ:
سلام
برای پر پشت کردن موها روش پی آر را نسبت به مزوتراپی ارجح می دانم.
موفق باشید
دوشنبه 11 مرداد‌ماه سال 1395 02:46 ق.ظ
پریا
امتیاز: 0 1
لینک نظر
سلام خسته نباشید من بیست و یک سالمه برای رفع تیرگی دور چشم مزوتراپی انجام بدم موثره؟گوشت اضاف نمیاره؟ بدتر شه؟خوب میشه کلا؟
پاسخ:
سلام
خیر در صورت عدم سابقه گوشت اضافه، این عارضه نادر است. نیاز به معاینه و مشاوره حضوری می باشد تا روش درمانی شما انتخاب و پیشنهاد گردد
موفق باشید
یکشنبه 17 مرداد‌ماه سال 1395 04:44 ب.ظ
سهیلا
امتیاز: 0 1
لینک نظر
با سلام
آیا مزوتراپی برای درمان حشکی و بی آبی موها موثره؟
پاسخ:
سلام
بله کمک کننده است
موفق باشید
چهارشنبه 20 مرداد‌ماه سال 1395 02:13 ق.ظ
طهماسبی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با عرض سلام
خانمی35 ساله هستم از دوره بلوغ ریزش مو داشتم. موی وسط سرم تقریبا خالی شده. دکتر زیاد رفتم و دارو اسپیرونولاکتون و داروهای تقویتی استفاده کردم تاثیر نداشته.و دکتر تشخیص ریزش ارثی گذاشت و گفتن که فقط با داروی هورمونی موهای ریخته در میاد . دو سوال داشتم
1.آیا داروی هورمونی ضرر ندارد
2. با مزوتراپی موهای ریخته در میاید
پاسخ:
سلام
تقریبا تمام داروها می توانند عوارضی داشته باشند
برای رویش مجدد موها پی آر پی موثرتر خواهد بود
موفق باشید
پنج‌شنبه 21 مرداد‌ماه سال 1395 01:52 ب.ظ
مهدی
امتیاز: 0 1
لینک نظر
با سلام وخسته نباشید
موهای سر بنده به علت ارثی بودن ریزش شدیدی داره
جلو و وسط سرم خیلی خالی شده و درحال حاضر دارو مصرف میکنم
به نظر شما از روش مزوتراپی استفاده کنم یا پی آر پی؟؟؟آیا باعث حجیم تر سدن موها و کمک به رویش مجدد موها میشه یانه؟
پاسخ:
سلام
برای کنترل ریزش موها از مزوتراپی و برای پرپشت کردن و رویش مجدد موها از روش پی آر پی استفاده فرمایید
موفق باشید
سه‌شنبه 2 شهریور‌ماه سال 1395 03:02 ب.ظ
محمد
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
من چند وقتی هست که ریزش مو دارم و همچنین خیلی موهام ضعیف است. همچنین موهام خیلی چرب
مجرد هستم
پدرم موهاشون کامل ریخته
رفتم پیش دکتر و برای من روش مزوتراپی رو تجویز کرد. داروهایی هم که بهم داده قرص فیناستراید و یک مکمل غذایی آناکپس و محلول ماینوکسیدیل دادن.
هزینه هر جلسه هم گفتن 85 هزار تومن، هر دو هفته یک بار به مدت شش ماه
حالا به نظر شما این روش درمانی برای من که ریزش موی ارثی دارم مفید؟ و غیر از متوقف شدن ریزش امکان برگشت موهام هست؟
و بعد از شش ماه باید درمان رو قطع کنم یا نه؟ اگر قطع کنم موهام دوباره شروع به ریزش نمیکنه؟
پیشاپیش ممنون از پاسخ شما
پاسخ:
سلام
این روش برای متوقف کردن ریزش مو روشی مفید است
برای برگشت موهای ریخته شده از روش پی آر پی استفاده فرمایید
پس از رویش موها باید با جلسات نگهدارنده پی آر پی و داروها موها را حفظ فرمایید
برای مشاوره بیشتر تلفنی می توانید با شماره 09212402635 تماس حاصل فرمایید
موفق باشید
سه‌شنبه 9 شهریور‌ماه سال 1395 10:06 ب.ظ
مهران
امتیاز: 0 1
لینک نظر
با سلام
بنده حدود 30 سال سن دارم الان حدود 3 سال است که بیماری آلوپسی آره آتا (ریزش شدید سکه ای) مبتلا شده ام و محاسن و مژه و ابرو و موهای پشت سرم تا بالای سرم کاملا ریخته با مراجع مکرر به بیش از 20 دکتر در شهرهای مختلف و مصرف قوی ترین داروها و تزریقات آمپول های کورتون و لی به هیچ نتیجه ای نرسیدم و روز به روز بدتر میشه میخواستم ببینم آیا روش مزوتراپی یا پی آر پی واسه من جوابگو است؟
مرسی
پاسخ:
سلام
در صورتی که دچار ریزش فعال در بیماری خود هستید این روش ها را توصیه نمیکنم.
به بیمارستان رازی تهران مراجعه نمایید و در مورد روش دیفن سیپرون مشاوره بگیرید
موفق باشید
جمعه 12 شهریور‌ماه سال 1395 12:49 ق.ظ
مهران
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام
بنده حدود 2 سال است که دچار بیماری آلوپسی آره آتا (ریزش سکه ای شدید) شده ام و تمام ابرو و مژه و محاسن و پشت موهای سرم تا بالا ریخته اند و به دکترهای زیادی هم مراجعه کرده ام و انواع داروها هم مصرف کرده ام که کاملا بی فایده بوده آیا مزوتراپی یا پی آر پی واسه من میتونه موثر باشه؟
پاسخ:
سلام
در صورتی که ریزش فعال مو دارید پی آر پی و مزوتراپی را توصیه نمیکنم. در این مرحله به بیمارستان رازی تهران مراجعه فرمایید و درباره روش دیفن سیپرون مشاوره بگیرید
موفق باشید
دوشنبه 15 شهریور‌ماه سال 1395 02:02 ق.ظ
وحید
امتیاز: 0 1
لینک نظر
سلام خسته نباشید . 23 سالمه ریزش موی شدید هم دارم و موهای ضعیفی هم دارم می خواستم ببینم واسه من مزوتراپی جواب میده .ممنون میشم کمکم کنید .
پاسخ:
سلام
برای جلوگیری از ریزش موی سر خود از مزوتراپی و برای تقویت موها از پی آر پی استفاده فرمایید
موفق باشید
چهارشنبه 24 شهریور‌ماه سال 1395 12:42 ق.ظ
Nadia
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام وقت بخیر.
دختر 20 ساله ای هستم ک تقریبا 5ساله ک ریزش مو داشته وموهام خیلی کم پشت و نازک شدن،هم کم خونی فقرآهن دارم و هم اینکه ریزش مو در خانواده ی ما ارثی بوده البته در آقایان طاسی داشتیم.
به نظر شما کدام روش برای من مناسبه و آیا درمان قطعی دارد یا خیر این کم پشتی و ریزش مو همیشه با من است؟
پاسخ:
سلام
کم خونی خود را به طور کامل درمان کنید. همچنین برای جلوگیری از ریزش از روش مزوتراپی و برای پر پشت کردن موها از پی آر پی استفاده فرمایید
موفق باشید
جمعه 26 شهریور‌ماه سال 1395 11:53 ق.ظ
ستاره
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با عرض سلام و خسته نباشید. چندساله که تیک عصبی کندن مو رو دارم و قسمت زیادی از وسط سرم خالی شده. آیا مزوتراپی جوابگو میتونه باشه؟ با تشکر
پاسخ:
سلام
این نوع از ریزش مو جواب های بسیار خوبی به پی آر پی می دهد
موفق باشید
دوشنبه 5 مهر‌ماه سال 1395 07:47 ب.ظ
باران
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام .
برای مزوتراپی سر ، از سرنگ استفاده میکنید یا گان مزوتراپی ؟؟؟
و هزینه مزوتراپی سر در کلینیک شما ؟؟؟؟

خیلی ممنون .
پاسخ:
سلام
هر دو قابل انجام است. توصیه من سرنگ است زیرا دارو بسیار کمتر نشت می کند
هزینه مزوتراپی سر با توجه به وسعت کار و میزان و نوع داروی های مصرفی در حال حاضر بین 150 تا250 هزار تومان است
موفق باشید
چهارشنبه 7 مهر‌ماه سال 1395 04:41 ب.ظ
نازی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام خسته نباشید.27سال سن دارم صورتم خیلی پر.مخصوصا لپام .اما بدنم لاغر.میشه مزوتراپی انجام بدم
پاسخ:
سلام
بله قابل انجام است
موفق باشید
پنج‌شنبه 8 مهر‌ماه سال 1395 08:07 ب.ظ
مهران
امتیاز: 2 0
لینک نظر
سلام،
من توی کودکی بعد از اینکه به یک کارخانه که پودر سنگ (نمی دونم چه نوع سنگی) تولید می کردند رفتم، پشت پلک هام زخم (شاید بهتر باشه بگم پوست پوست) شدن و شروع کرد به تیره شدن، با استفاده از یک پماد تونستم زخم پشت پلک ها رو از بین ببرم ولی سیاهی دور چشم از بین نرفت.
چند وقت پیش یک پزشک بهم گفت برم مزوتراپی ویتامین C انجام بدم و قطعا مشکل حل خواهد شد
آیا این اتفاق واقعا میتونه بیفته؟
(ببخشید اگر طولانی شد)
متشکرم
پاسخ:
سلام
ویتامین C موثر است ولی کافی نیست. نیاز به استفاده از سایر داروهای روشن کننده هم می باشد
موفق باشید
شنبه 10 مهر‌ماه سال 1395 07:23 ق.ظ
مریم
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام.
من 43 سال دارم و از بهترین سالهای عمرم تا امروز از حفره های پوست صورتم که در اثر جوش ایجاد شده رنج بردم. البته چند سال پیش دو جلسه میکرودرم ابرژن انجام دادم که تا حدود 50درصد از عمق حفره ها کم کرد اما یکی دوجا روی صورتم خط ممتدی از حفره ها ایجاد کرده. بهرحال نمیدونم واقعا آیا روش مطمینی برای درمان این مشکل وجود داره یا نه. ضمن اینکه یک پزشک برای من توضیح داد که جای جوش در اثر تخریب پایه پوست ایجاد میشه و درمانی برای بازسازی لایه تخریب شده وجود نداره و ممکن نیست که آدمی مثل من تجربه داشتن پوستی صاف و یکدست داشته باشه. خواهش میکنم یک راهنمایی کامل و دقیق بهمراه هزینه های انجام اون بفرمایید. خیلی از شما ممنونم و براتون آرزوی موفقیت میکنم.
سپاس
پاسخ:
سلام
روش های میکرودرم، میکرونیدلینگ،ساب سیژن و تزریق ژل نتایج درخشانی را در پی داشته است. لطفا عکس های با کیفیتی از وضعیت صورت را به شماره تلگرام 09393100417 ازسال فرمایید تا نظر خود را به صورت دقیق تر تقدیم نمایم.
موفق باشید
شنبه 10 مهر‌ماه سال 1395 06:16 ب.ظ
آلاله
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام،

من می خوام از مزوتراپی برای از بین بردن پف زیر چشمام استفاده کنم. احتمال موفق بودن این روش چقدر هست؟
در حال حاضر در جراحی پف زیر چشم چربی را خارج نمی کنند و فقط به جای دیگری منتقل می کنند چون معتقد هستند که ممکن است در آینده باعث گودی و تو رفتگی زیر چشم بشه. آیا از بین بردن چربی با روش مزوتراپی باعث گودی زیر چشم در آینده می شود؟
استفاده از مزتراپی برای رفع پف زیر چشم چقدر دوام دارد؟
در اصفهان کدام دکتر را پیشنهاد می کنید؟

سپاسگزارم.
پاسخ:
سلام
نیاز به مشاوره حضوری می باشد
از همکاران اصفهانی بی اطلاعم
موفق باشید
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
دوشنبه 12 مهر‌ماه سال 1395 02:01 ق.ظ
امیر
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام وقت بخیر

من 29 سالمه و ریزش مو دارم .(فکر کنم هم ارثی و هم پوست سر چربی دارم)
به دکتر مراجعه کردم گفتن که prp و مزوتراپی مو سر رو با هم برات انجام میدم!
سوالم اینه که
1.آیا اینکار درسته که با هم انجام بشه؟فاصله زمانی بین پی ار پی و مزوتراپی سر باید باشه یا نه؟
2.آیا کیت استفاده برای پی ار پی مهمه؟ دکتر گفت از نوع ایرانی رویاژن استفاده میشه

باسپاس
پاسخ:
سلام
بهتر است انجام پی آر پی و مزوتراپی با فاصله زمانی انجام گردد
کیت استفاده شده در پی آر پی بسیار مهم است
موفق باشید
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
دوشنبه 12 مهر‌ماه سال 1395 11:02 ب.ظ
امیر
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
ممنونم که پاسخ دادین، من از شیراز هستم
فاصله بین pro و مزوتراپی چقدر باید باشه؟
آیا کیت ایرانی رویاژن نوع خوبی هست؟
سپاس
پاسخ:
سلام
حداقل 2 هفته فاصله داشته باشد
کیت نسبتا خوبی ست
موفق باشید
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
( تعداد کل: 119 )
   1      2     3   >>
صفحات
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد