پی آر پی ( PRP ) یا پلاکت درمانی

پی آر پی یا سلول درمانی = راهی طبیعی برای افزایش سرعت درمان

التهاب و آرتروز مفصل زانو

 

  

 

 

برای درک بهتر از التهاب مفصل زانو، اجازه دهید ابتدا بدانیم مفصل زانو چگونه کار می کند.

مفاصل در مناطقی از بدن که در آن دو یا چند استخوان گرد هم آمده اند، واقع شده اند. زانو بزرگترین مفصل در بدن ما است. این مفصل توسط 3 استخوان، یعنی ، استخوان ران (فمور)، استخوان قلم پا (درشت نی) و کشکک (پاتلا) تشکیل شده استانتهای این استخوانها، در داخل مفصل، توسط بالشتک های انعطاف پذیری پوشیده شده است که به نام غضروف شناخته می شوند. غضروف در داخل مفصل زانو مانند "کمک فنر" عمل می کند. بقیه مفصل توسط یک غشا صاف به عنوان غشاء سینوویال پوشانده شده است. غشاء سینوویال مایعی را به داخل حفره مفصل آزاد می کند. این مایع باعث روان شدن مفصل می شود.

مفصل زانو به خم و صاف شدن پاها کمک می کند. این برای انجام فعالیت های مختلف روزمره از قبیل ایستادن، نشستن، پیاده روی، دویدن، پریدن، و چمباتمه زدن کمک می کند .

وقتی که التهاب در مفصل زانو رخ می دهد، به آن آرتروز زانو می گویند. 

آرتروز زانو می تواند هم در مردان و هم در زنان تاثیر ایجاد شود. با این حال، زنان بیشتر در معرض ابتلا به آرتریت هستند. آرتروز اغلب در افراد بالای 50 سال دیده می شود. شما به ویژه اگر  اضافه وزن دارید مستعد ابتلا به آرتروز زانو هستید. همچنین اگر زانوی شما قبلا دچار ضربه و صدمه شده باشد، استعداد بیشتری برای ابتلا به آرتروز زانو دارید. همینطور اگر آرتریت در خانواده شما شایع باشد، این احتمال وجود دارد که شما هم تحت تاثیر این بیماری قرار بگیرید.

استفاده بیش از حد از مفاصلی خاص می تواند خطر ابتلا به آرتریت را افزایش دهد. افرادی که در مشاغلی هستند که نیاز به خم شدن مکرر زانو دارد، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به آرتریت زانو هستند. 

 

 علل

دلایل زیادی برای التهاب مفصل ( آرتریت ) زانو وجود دارد. انواع شایع آرتریت زانو در زیر توضیح داده شده است :

آرتروز : آرتروز یا استئو آرتریت، رایج ترین نوع آرتریت زانو است. آرتروز با افزایش سن رخ می دهد و علت اصلی ناتوانی و از کار افتادگی در میان مردان و زنان مسن است. استئو آرتریت به دلیل ساییدگی و پارگی غضروف مفصل زانو ایجاد می شود.غضروف، که یک بالشتک طبیعی در مفاصل است، سفت می شود و به تدریج در طول زمان خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. اگر وضعیت بدتر شود، استخوان های مقابل هم می توانند به یکدیگر ساییده شوند . تکه های غضروف ممکن است به داخل مفصل افتاده و شناور شوند، این باعث ایجاد درد مضاعفی خواهد شد.

آرتریت روماتوئید یا التهاب رماتیسمی مفصل : علت این نوع از آرتریت بیش فعالی سیستم دفاعی بدن ( سیستم ایمنی ) ماست. سلول های دفاعی بدن باعث التهاب غشای پوشاننده مفصل می شود و در نهایت می تواند غضروف مفصل را از بین ببرد. استخوان مجاور نیز ممکن است نرمی پیدا کند. کودکان هم ممکن است به آرتریت روماتوئید  دچار شوند و معمولا شامل هر دو مفصل زانو است.

آرتریت بعد از ضربه : این نوع از تورم مفصل  شبیه به استئوآرتریت است و پس از صدمه به مفصل زانو ( مثل شکستگی ) پدید می آید.

نقرس : در این حالت، اسید اوریک در درون مفصل رسوب می کند و می تواند باعث التهاب و ورم شود

 

علائم 


شایعترین علامت آرتروز زانو درد است و هنگامی رخ می دهد که شما فعالیت های روزانه خود را انجام می دهید. درد مرتبط با التهاب مفصل زانو اغلب به تدریج شروع و تشدید می گردد، با این حال گهگاه  می تواند یک شروع ناگهانی داشته باشد.

به دلیل صدمه به غضروف، مفصل زانو سفت و متورم می شود. مفصل ممکن است در لمس گرم باشد، قرمز شود، و ممکن است به سادگی با اندک فشار بر روی زانو درد ایجاد شود. درد، تورم و خشکی مفصل، خم و راست کردن زانو را دشوارمی کند. در نتیجه، دامنه حرکات زانو  محدود می شود.

درد و تورم ممکن است  در صبح ها، و یا پس از فعالیت های خاصی مانند بالا رفتن از پله ها، پیاده روی ، دو زانو نشستن و یا چمباتمه زدن  بدتر شود . شما ممکن است یک احساس پری زانو داشته باشید. همچنین ممکن است یک صدای  سایش را هنگام خم و راست کردن زانو بشنوید.

در طول مراحل اولیه آرتریت، شما ممکن است در زمان هایی شعله ور شدن بیماری را داشته باشید و در زمان های دیگر زانوی شما کاملا طبیعی باشد. با این حال، با پیشرفت بیماری، ممکن است شما حتی در زمان استراحت هم درد داشته باشید. شما نمی ممکن است قادر به حرکت مفصل است. اگر از شروع آرتروز زانوی شما سالهای زیادی گذشته باشد، مفصل تغییر شکل داده، شکل ظاهری پاهای شما را تغییر می دهد و آن را کج و معوج می کند. 

 

 

 تشخیص

اگر شما هر نشانه ای در ارتباط با آرتروز زانو در خود می بینید و یا  هر گونه درد و ناراحتی در زانوی خود احساس می کنید، باید با دکتر خود مشورت کنید. پزشکتان، شما را به طور کامل معاینه خواهد کرد و به چگونگی راه رفتن شما، دامنه حرکت در اندام ها یتان و هر گونه تورم یا حساسیت در لمس مفصل زانویتان توجه خواهد نمود. اگر او به آرتریت مفصل شک کند، شما را برای برخی بررسی های تأییدی خواهد فرستاد. یکی از مهمترین این بررسی ها  اشعه ایکس X است. اشعه ایکس، به طور معمول  اگر آرتروز وجود داشته باشد، کاهش فضای مفصلی را در زانوی آسیب دیده نشان خواهد داد. اگر پزشک شما مشکوک به آرتریت روماتوئید و یا نقرس باشد، ممکن است شما را برای برخی از آزمایشات خونی،  ادراری یا مطالعات تصویربرداری مانند ام آر آی ( MRI ) بفرستد. 

 

درمان

طیف گسترده ای از درمان ها برای آرتروز زانو در دسترس هستند .هدف اصلی در درمان آرتروز زانو، کاهش درد و افزایش قدرت و عملکرد مفصل است. در مراحل اولیه، التهاب مفصل را می توان با روش های غیر جراحی درمان کرد، اما در مراحل پایانی ممکن است جراحی مورد نیاز باشد. شما با  کمک  پزشکتان می توانید درمان مناسب را برای خودتان پیدا کنید

 

درمان های غیر جراحی درمان های غیر جراحی آرتروز زانو عبارتند از: تغییر در شیوه زندگی، ورزش، دستگاه های حمایتی، و داروها. برنامه درمانی شما ممکن است بیش ازیک گزینه را شامل شود.

تغییرات در شیوه زندگی : تغییرات در شیوه زندگی عبارتند از
- کاهش وزن : این یکی از رایج ترین درمان های التهاب مفصل زانوست چرا که وزن ما را زانوهایمان تحمل می کند. کاهش وزن نه تنها درد را کاهش می دهد، بلکه عملکرد زانو را نیز بهبود می بخشد.
- محدودیت فعالیت :  اگر شما دچار آرتروز زانو هستید، محدود کردن فعالیت های خاصی مانند دویدن ، پریدن و بالا رفتن از پله بسیار مهم است

 

 

 ورزش : ورزش به افزایش انعطاف پذیری مفصل و تقویت عضلات ساق پا کمک  می کند. تمرینات ورزشی در کاهش درد و افزایش دامنه حرکات مفصلی موثر هستند. در میان تمرینات ورزشی مختلف، پیاده روی یکی از مفید ترین ها می باشد. استفاده از عصا یا چوب زیر بغل در طرف مقابل به هنگام راه رفتن، به کاهش فشار بر روی مفصل دچار آرتروز کمک خواهد کرد. ورزش های آبی ( مانند شنا ) و فیزیوتراپی نیز مفید است. درد در مفصل زانو می تواند منجر به ضعف عضلات ران شود. تمرینات آونگی ( نوسان آرام پا به عقب و جلو) به منظور تسهیل حرکات زانو نیز ممکن است مفید واقع شود.

شما می توانید یک برنامه ورزشی فردی که مناسب با نیازها و شیوه زندگیتان باشد را با کمک پزشک یا فیزیوتراپیست خود تدوین کنید.

 

 

دستگاه های حمایتی
استفاده از وسایل کمکی از قبیل عصا، کفش های حفظ کننده انرژی، و یا بریس هایی که فشار وزن را بر روی زانوی مبتلا تعدیل می کند، کمک کننده هستند. استفاده از این وسایل می تواند درد در زانو را کاهش دهد و به شما در راه رفتن و حرکت کمک کند. 

  درمان دارویی داروهای متعددی  برای درمان آرتروز زانو استفاده می شود. پزشک داروهای مناسب برای شما را انتخاب خواهد کرد

 

 داروهای ضد التهابی : این ها شایع ترین داروهای تجویز شده برای آرتروز زانو هستند. اینها می توانند درد را تسکین داده و تورم مفصل را کاهش دهند. مهار کننده COX - 2 نوع خاصی از دارو های ضد التهابی است که اغلب برای درد زانو داده می شود. بسیاری از داروهای ضد درد وجود دارند، با این حال، این داروها می توانند بالقوه اثرات جانبی داشته باشند. مشورت با پزشکتان قبل از مصرف هر نوع دارو برای آرتروز زانو، کار عاقلانه ای است

 

 گلوکوزامین و کوندرویتین : کندرویتین سولفات و گلوکوزامین  به طور طبیعی در غضروف مفاصل ما تولید می شود. از این رو، فرمولاسیون ترکیبی از این مواد می تواند به عنوان مکمل خوراکی برای آرتروز استفاده  شود. مشخص شده است که این دسته از داروها در مراحل اولیه آرتروز زانو موثر هستند. اینها درد را کاهش می دهند، تورم را کمتر کرده و عملکرد و تحرک مفصل را بهبود می بخشند. اگر چه این داروها به وفور در دسترس هستند و به عنوان مکمل های غذایی استفاده می شوند، ولی می توانند عوارض جانبی داشته باشند

 

هیالورونیک اسید : اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در غضروف مفصلی و مایع مفصلی وجود دارد. پزشک شما ممکن است این مکمل را به منظور بهبود کیفیت مایع مفصلی، داخل مفاصل شما تزریق کند

 

کورتیکواستروئیدها یا کورتون ها : استروئیدها موادی هستند که به عنوان کاهش دهنده التهاب شناخته می شوند. در صورت نیاز، پزشکتان، استروئیدها را به طور مستقیم به داخل مفصل تزریق می کند. پس از تزریق استروئید، شما متوجه کاهش قابل ملاحظه ای در درد و تورم زانوی خود خواهید شد. با این حال، این اثرات تنها  برای چند ماه اثر بخش است و شما ممکن است نیاز به  تکرار تزریق داشته باشید

 

 تزریق نمک طلا :  این درمان ویژه ای است که پزشک شما در صورت ابتلاء شما به آرتریت روماتوئید آن را تجویز خواهد کرد.

ایمونوتراپی : در صورتی که شما دچار آرتریت روماتوئید باشید برخی از داروهای ضد سرطان مثل  متوترکسات  در دوزهای پایین به شما داده می شود.

درمان های جایگزین

همانطور که آرتروز زانو  در میان افراد همه نژادها بسیار شایع است، درمان های جایگزین زیاد با نتایج متغیر نیز در دسترس هستند. این درمان ها عبارتند از : طب سوزنی و درمان پالس مغناطیسی

 

 درمان جراحی

 اگر ورم مفصل شما به درمانهای غیر جراحی پاسخ ندهد، یا اگر شما دچار درد شدید، فقدان حرکات مفصل و یا بد شکلی های شدید اندام شوید ممکن است پزشکتان جراحی را به شما پیشنهاد دهد. درصد موفقیت این عمل ها بیش از 90 درصد است. گزینه های مختلف جراحی برای آرتروز زانو که در دسترس هستند عبارتند از : جراحی آرتروسکوپی، استئوتومی، و جایگزینی مفصل است.


مشاوره تلگرامی: 09393100417

وقت قبلی: 44219771-021

کانال تلگرام بهشت کلینیک           

گالری تصاویر در اینستاگرام           


  

نظرات (18)
جمعه 24 بهمن‌ماه سال 1393 01:33 ق.ظ
فاطمه
امتیاز: 0 1
لینک نظر
بسیار عالی بود. متشکرم
پاسخ:
سلام
سپاس از حسن نظر شما
موفق باشید
یکشنبه 20 اردیبهشت‌ماه سال 1394 03:35 ب.ظ
ناشناس
امتیاز: 1 1
لینک نظر
من درد زانو داشتم به دکتر مراجعه کردم عکس گرفتم چیزی مشاهده نشد فقط ژل و قرص به من داد. نسبت به قبل بهترشدم.ولی هنوزتوان دویدن ندارم وبعدازکمی دویدن اهسته زانویم درد میگیرد. ایادرمان سریعی دارد؟
پاسخ:
سلام
پاسخ به درمان پی آر پی به تدریج پس از 2 تا 4 هفته به تدریج ظاهر می گردد
موفق باشید
شنبه 23 خرداد‌ماه سال 1394 05:39 ب.ظ
دنیا
امتیاز: 0 0
لینک نظر
متاسفانه من همه این علایم را دارم عمل جراحی ارتروسکوپی هم انجام دادم وصعیت بهبود که نیافت بدتر هم شده از همه پزشکان ناامید شدم جز امدم اینجاببینم کمکی میتوانم به خودم بکنم در خصوص این نوشتهای شما یا نه سپاسگزارم
پاسخ:
سلام
لطفا اطلاعات بیشتری راجع به خود و بیماریتان بدهید
موفق باشید
پنج‌شنبه 31 تیر‌ماه سال 1395 08:51 ب.ظ
ابراهیمی
امتیاز: 1 0
لینک نظر
باعرض سلام و خسته نباشید
من مادرم دچار درد شدید زانو شده و چند وقت پیش(سه ماه پیش)
فیزیوتراپی کردن و چندمدت خوب شدن و دوباره درد شدید همراه با التهاب شدید دارن و دکتر هم زیاد رفتن.
لطفا"اگر امکانش هست راهنمایی بفرمایید.
پاسخ:
سلام
در صورتی که دچار مشکلات محدوده زانو هستند و موارد منع پی آر پی را نداشته باشند ممکن است این روش برایشان بسیار راهگشا باشد
توصیه میکنم در ابتدا با شماره 09212402635 مشاوره تلفنی داشته باشید
موفق باشید
جمعه 23 مهر‌ماه سال 1395 03:26 ب.ظ
مهرداد
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام
من حدود یک هفته قبل بعد از باشگاه زانوهام شروع کرد به درد کردن
دردش جوری نبود ک اذیتم کنه ولی رفتم دکتر ارتوپد گفت به غضروفت فشار اوردی ملتهب شده
دوتا سوزن مسکن
و قرص ضد التهاب
و یه بسته گلوکزامین واسم تجویز کرد
الان چندان تغییری نکردم بعد پنج روز
موقع پیاده روی مشکلی ندارم به اون شکل ولی وقتی یجا ساکن باشم اذیتم میکنه
دقیقا چ بلایی سر زانوام اومده
خوب میشم بنظرتون
یا تا اخر عمر این درد باهامه
ممنون میشم جواب بدین
پاسخ:
سلام
به مدت 2 هفته از ورزش و سرپا ایستادن طولانی پرهیز نمایید
در صورت عدم کاهش درد نیاز به عکس می باشد
موفق باشید
کانال تلگرامی بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
سه‌شنبه 30 آذر‌ماه سال 1395 09:46 ق.ظ
جواد
امتیاز: 0 2
لینک نظر
درود بر شما
مدتی است در هنگام نشستن در روی مبلمان و یا اتومبیل و سرویس بهداشتی
زانوی من کامل قفل شده و با درد شدید و گرفتگی بسیار خیلی آروم آروم بعد از یکی دو دقیقه به حالت اول برمیگرده ومشکلی ندارم حتی میتونم خیلی راحت بدوم .
سپاسگزارم اگر راهنمایی نمائید ،
پیروز باشید
پاسخ:
سلام
ابتدا نیاز به عکس ساده و ام آر آی زانو می باشد که توسط ارتوپد درخواست می گردد
موفق باشید
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
سه‌شنبه 28 دی‌ماه سال 1395 05:14 ب.ظ
الهام
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام .
من 7ماهه زایمان کردم بعد از سه هفته از زایمان .زانوی پای چپم متورم و درد ناک شد و احساس سنگینی در پایم میکردم و قادر به خم کردن پا نبودم. به دکتر مراجعه کردم وایشون برای من عکس و ازمایش نوشتند در ازمایش RF من منفی بود ودر عکس هم به من گفتند که کمبود خیلی شدید کلسیم دارم و D3 هم در من بسیار کم است . یکسری دارو دادند که بهتر شدم ولی کامل خوب نشد. والان چند روزیه که شدیدا ملتهب ودردناک شده بطوریکه امانم بریده شده. ایا ممکن است من ارتریت روماتویید داشته باشم ؟ انجام prp میتواند برای من موثر باشد.

تشکر از شما
پاسخ:
سلام
برای بررسی علل درد زانوی شما و کنار گذاشتن آرتریت روماتویید باید آزمایشات و بررسی های مربوطه انجام گردد. فعلا تا مشخص شدن علت درد زانو انجام پی آر پی را توصیه نمی کنم.
موفق باشید
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
دوشنبه 30 اسفند‌ماه سال 1395 07:13 ب.ظ
رضا
امتیاز: 0 1
لینک نظر
سلام خسته نباشید،
من حدود دوماه پیش رباط صلیبی و مینیکسم رو عمل کردم ،بیست جلسه فزیوتراپی رو رفتم و بعد از اون شروع کردم اب درمانی، زانوم هنوز ورم جزیی داشت، تو جلسه چهارم اب درمانی یه خورده فشار اوردم رو خم کردن زانوم بعد از اومدن خانه ماهیچه پشت زانوم تا قسمتی از ران و ساق پام شروع کرد به درد کردن،و زانوم بخصوص روش خیلی ورم کرده، الان چهار روزه داره میگذره ازش با اینکه مرتب یخ میزارم ولی زیاد تغییری نکرده،البته دو روز قبل از استخر از صبح تا شب سرپا بودم ولی الان بخاطر تورم زانو و درد پشت زانو نمیتونم روش راه برم و دوباره با یه عصا دارم راه میرم،الان موقع عیده دکترم هم در دست رس نیست،ممنون میشم راهنماییم کنید،متشکرم
پاسخ:
سلام
تا زمان مراجعه به پزشک خود وزن را بر روی زانویتان نیندازید. زانو را با باند کشی ببندید و برای کاهش درد و تورم از ضد التهاب هایی مانند سلکسیب استفاده فرمایید.
موفق باشید
وقت قبلی 44219771-021
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
دوشنبه 8 خرداد‌ماه سال 1396 02:45 ق.ظ
سعید
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام مطالب مفیدی بود با سپاس من مدتیست همه این نشانه های ساییدگی شدید را دارم و واقعا درد زانوم شدیده نمیتونم روی پام بایستم شبها از درد زانو بیدار میشم یه بار تزریق ژل داشتم تغییر نکرد نا امید شدم از دکترها دریغ از اندکی راهنمایی فقط دلرو میدن و میگن سبک زندگی را عوض کن همه رو انجام میدم ولی رو ز بدتر میشه . با اندکی سرماخوردگی احساس میکنم زانوهام متورم میشن دردناک من ۴۵ سالمه ولی فکر میکنم نتونستن مشکل مرا تشخیص بدن
پاسخ:
سلام
جهت مشاوره حضوری در صورت تمایل به همراه نتایج آزمایشات و عکس های خود به ما مراجعه داشته باشید.
موفق باشید
وقت قبلی 44219771-021
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
یکشنبه 4 تیر‌ماه سال 1396 04:28 ب.ظ
امیر
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام من‌ چند روز پیش‌ بعد از باشگاه زانوم‌ دچار خشکی و سفتی شد ازیت نمیکنه ولی اینکه جیزه خاصی باشه کمی مشکوکم کرد به دکتر ارتوپدی مراجعه کردم‌ و از اینکه رماتیسم زانو یا پارگی‌تاندوم‌ داشته باشم گفتم گفت نه هنوز جیزی نیس یه التهابه زانویه که خفیفه و چیزه خاصی تجویز نکرد یه کرم و چند تا قرص به نظر شما تشخیص دکتر‌ درست بوده یا دوباره مراجعه کنم
پاسخ:
سلام
توصیه به انجام عکس ام آر آی دارم.
موفق باشید
وقت قبلی 44219771-021
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
یکشنبه 11 تیر‌ماه سال 1396 10:24 ق.ظ
عابده
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با عرض سلام به مسولین محترم این بخش! من هم مشکل ارتروز زانو را دارم داکتر معالجم دوبار از وریدم خون گرفت و کرویات سفد خون را ذریعه دستگاه دوباره به زانو ام تزریق کرده است دردش برای یک هفته خوب میباشد اما بعد از یک هفته دو برابر میگردد. نمیدانم که این علاج خو ب است یا نی ؟ دیگر اینکه ایا پیاده روی با مشکل به سرعت زیاد خوب است یا کم و همچنان لطف نماید بگوید که ایا اشعه افتاب خوب است یانی ؟
پاسخ:
سلام وقت بخیر
برای لمس اثرات پی آر پی زانو حداقل 4 ماه پس از جلسه سوم فرصت دهید. سرعت پیاده روی بستگی به توان بدنی و آمادگی جسمانی شما دارد. اشعه آفتاب بسته به شدت آن در حدود 5 الی 10 دقیقه در روز مفید است.
موفق باشید
وقت قبلی 44219771-021
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
گالری تصاویر در اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
جمعه 27 مرداد‌ماه سال 1396 07:02 ب.ظ
الهه
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام من 4روزه که سمت داخل زانوم درد میکنه....قبلا وقتی راه میرفتم و از پله بالاپایین میرفتم درد میگرفت ولی الان حتی موقع استراحت و خواب هم درد. استخوانش درد میگیره...حتی شب ها از دردش بیدار میشم و نمیتونم بخوابم.....در ضمن همون منطقه ای که در میکنه حدود 6تا لکه ی قرمز مایل به صورتی زده ولی زانوم ورم نکرده.....دکتر رفتم میگه آرتریت دارین...میشه راهنماییم کنین که چه مشکلی دارم؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ:
سلام وقت بخیر
لطفا از وضعیت ظاهری زانوی خود به شماره تلگرام ما عکس ارسال فرمایید.
موفق باشید
وقت قبلی 44219771-021
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
گالری تصاویر در اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
چهارشنبه 1 شهریور‌ماه سال 1396 07:48 ب.ظ
رضا
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام من یه عمل داشتم که قرص سفالکسین بعد عمل مصرف کردم مدتی . بعد از عوراض سفالکسین نوشته ارتریت والان من زانوم سفت شده و ورم کرده و حرکت کردن برام سخت شده به نظر شما من باید چیکار کنم . عوارض اون قرص کم بشه بهتر میشم
پاسخ:
سلام وقت بخیر
این می تواند یک تشخیص احتمالی باشد ولی ابتدا برای تعیین دقیق علت تورم و سفتی زانو به یکی از همکاران ارتوپد مراجعه فرمایید.
موفق باشید
وقت قبلی 44219771-021
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
گالری تصاویر در اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
چهارشنبه 4 بهمن‌ماه سال 1396 05:48 ب.ظ
بیمار
امتیاز: 0 0
لینک نظر
منم بستری شدم و دارو و سرم تزریقی داشتم تا یک هفته .. الان یک ماهه مرخص شدم تمام بدنم درد میکنه .. درد سرطانی دارم عزیز

سجده نمیزم چون زانوم درد داره و بدنم ..

برای من دعا کنید تو رو خدا .. یکم پیر شدم از غصه

شاد باشید همیشه..
پاسخ:
سلام وقت بخیر
خدا به شما و همه بیماران سلامتی عنایت فرماید.
جمعه 3 فروردین‌ماه سال 1397 07:30 ب.ظ
مهرسا
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلامم خسته نباشید مادر من حدود یک ماهه که درد شدید زانو و لگن داره در حدی که به سختی راه میره والان دوروزه که زانو و ران کاملا التهاب داره وسفت و تب داره فقط هم پای راستشه امکانش هست راهنمایبم کنین به دارو ومسکن خم جواب نمیده
پاسخ:
سلام وقت بخیر
علائمی را که ذکر فرمودین نشانه های الهتاب مفصلی می باشد. باید در ابتدا با مراجعه به پزشک و در صورت لزوم انجام بررسی های مربوطه علت این التهاب مشخص گردد.
موفق باشید
وقت قبلی 44219771-021
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
گالری تصاویر در اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
پنج‌شنبه 20 اردیبهشت‌ماه سال 1397 12:21 ب.ظ
m
امتیاز: 0 0
لینک نظر
باسلام من زانوهایم التهاب داره وسفت شده ودرد هم می کنه ونمی تونم زانوم را خم کنم واز شدت درد کج راه می روم لطفا راهنمایی کنید .آیا خوب مشم ؟
پاسخ:
سلام وقت بخیر
بله ان شاءالله. ولی لازمه ش اینه که ابتدا به پزشک مراجعه کنید و با توجه به معاینه و اقدامات تشخیصی که درد و محدودیت حرکت مشخص گردد.
موفق باشید
وقت قبلی 44219771-021
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
گالری تصاویر در اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
جمعه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1397 06:56 ب.ظ
رامبز
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام. و خسته نباشید. من. زانوم. مدتی. احساس. خستگی. شدید. میکنه حالت مثل. ضعف. رفتم. دکتر ام ارا. دادم سالم. بودم. قرص. کلسیم و. سبکس. و. امگا ٣. و. تریبلی فلکس. داده. کم. کرده. دردم. اما. خوب نشدم. چی کار کنم
پاسخ:
سلام وقت بخیر
نیاز به انجام برخی آزمایشات خونی در جهت یافتن علل این ضعف و خستگی می باشد.
موفق باشید
وقت قبلی 44219771-021
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
گالری تصاویر در اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
دوشنبه 14 خرداد‌ماه سال 1397 08:19 ب.ظ
م
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام : التهاب زانو ودرد شدید وباسفت خشکی مثل شکستن دارم دکتر هم رفتم بهتر نشده لطفا راهنمایی کنید
پاسخ:
سلام وقت بخیر
لطفا جهت اخذ شرح حال کاملتر به شماره تلگرام ما پیام ارسال فرمایید.
موفق باشید
وقت قبلی 44219771-021
مشاوره تلگرامی: 09393100417
لینک کانال تلگرام بهشت کلینیک: https://telegram.me/joinchat/B9F6DzviUxZKKgz9-GcTXw
گالری تصاویر در اینستاگرام: https://www.instagram.com/beheshtclinic
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد